Gwiazdy

Anna Nowak-Ibisz wraca do aktorstwa. W jakiej roli ją zobaczymy? "Silnej i zdecydowanej kobiety"

Gwiazdy


Anna Nowak-Ibisz, popularna jako „Pani gadżet” wraca do swojego wyuczonego zawodu. Ania zagra w jednym najpopularniejszych polskich seriali – „Na Wspólnej”. O szczegółach rozmawiała z aktorką dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

Pani gadżet po szkole aktorskiej

Anna Nowak-Ibisz w 1989 roku ukończyła studia aktorskie w łódzkiej szkole filmowej. Jako początkująca aktorka związała się z Teatrem Studio w Warszawie. Epizodycznie występowała również w wielu polskich serialach, miedzy innymi w: „Prawie Agaty”, „Klubie Szalonych Dziewic”, „Kasi Tomku”, „Camera Cafe”.

Popularna aktorka w Niemczech

Mało kto wie, ale kariera aktorka Ani rozkwitła najbardziej za naszą zachodnią granicą. W Niemczech Ania zagrała w wielu popularnych serialach. Przez 18 lat grała w najbardziej znanej niemieckiej operze mydlanej – „Lindenstraße”. Rola ta przyniosła Nowak-Ibisz ogromną rozpoznawalność.

Tak się składa, że trafiłam niemal od razu po łódzkiej filmówce do serialu „Lindenstraße”. Byłam wtedy w Teatrze Studio u Jerzego Grzegorzewskiego. Pewnego dnia przyszedł do teatru człowiek, który szukał dziewczyny do serialu, która dobrze mówi po niemiecku. Ja znałam ten język perfekcyjnie. Jak swój własny język, wiec nadawałam się przed kamerę. To mnie w tym serialu usadowiło i zostałam w nim przez 18 lat. Do Polski wróciłam jak miałam lat 40. Jest to bardzo niewdzięczny wiek dla aktorki.

-zdradziła Ania.

"Na Wspólnej"

Odkąd Ania zaczęła prowadzić w TVN Style program „Pani Gadżet” zrezygnowała z gry aktorskiej. Aż do teraz. Anna Nowak-Ibisz przyjęła propozycję od reżysera.. i wkrótce zobaczymy ją w serialu „Na Wspólnej”. Na planie odwiedziła ją dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

To jest niesamowitego. Któregoś dnia tak spojrzałam na to "Na Wspólnej" i pomyślałam, że wcale nie byłoby tak źle w nim zagrać. Jak wróciłam z Niemiec bardzo chciałam kontynuować grę w serialu, ale dostałam wspaniałą rolę "Pani Gadżet", która mnie pochłonęła. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie moja agentka i powiedziała, że przeczytała rolę w "Na Wspólnej" i że to jest rola dla mnie. Zapytała się mnie, czy chcę zagrać.

- przyznała Ania w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską.

W jakiej roli zobaczymy Anię w "Na Wspólnej"?

Będzie to silna, dojrzała, zdecydowana, atrakcyjna na wysokim stanowisku kobieta. Jest szefową Rady Adwokackiej. Zagięła parol na ulubieńca publiczności Dareczka.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości