Gwiazdy

Anna Maria Jopek w „Wikingach”: "Wyglądam tak, że matka rodzona mnie nie pozna"

Gwiazdy

Aktualizacja:

- Nie do końca zdawałam sobie sprawę z tego, czym ten serial jest – przyznaje Anna Maria Jopek, która wystąpiła w popularnym serialu „Wikingowie”. W szóstym sezonie nie tylko usłyszymy głos polskiej wokalistki, ale także ją zobaczymy! O szczegółach Anna Maria Jopek opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

Anna Maria Jopek w obsadzie „Wikingów”!

W obsadzie szóstego sezonu uwielbianego przez widzów serialu „Wikingowie” zobaczymy Annę Marię Jopek. Piosenkarka zagrała niewolnicę i zaśpiewała w finałowym odcinku sezonu. Jej postać pojawia się na ekranie w wyjątkowym momencie - śmierci królowej.

Zostałam zaproszona na plan, tak naprawdę to była bardzo teledyskowa sytuacja. Ja sobie śpiewam i ta narracja, że ona umiera jest w treści piosenki. W tym samym czasie w zdjęciach miało się dziać to, co jej się przydarzyło. Moja postać jest tam tylko takim śpiewającym z oddali narratorem, gdzieś w kącie

- wspomina pracę na planie Anna Maria Jopek.

Mateusz Hładki nie zgodził się z tym, że postać Jopek jest w serialu niezauważalna. Dziennikarz uświadomił wokalistce (artystka nie widziała odcinka ze swoim udziałem - przyp. red.), że jej bohaterka jest w scenie bardzo wyraźna i nie sposób jej nie rozpoznać.

Oj już się boję. A ja myślałam, że mnie jednak tak przebrali, że mnie nikt nie pozna... choć mama mnie poznała, ale ona mnie zawsze rozpozna

-przyznała zaskoczona Anna.

Artystka w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim zdradziła, że kiedy dostała propozycję zagrania w serialu, nie do końca zdawała sobie sprawę z ogromu jego popularności.

I do tej pory nie zdaje sobie tej sprawy, ponieważ jestem nietelewizyjna i nie oglądam żadnych seriali

- przyznała otwarcie Jopek.

Jopek w „Wikingowie” - jak doszło do tej współpracy?

Udział Anny Marii Jopek w serialu „Wikingowie” to efekt jej współpracy z wrocławskim teatrem Pieśń Kozła, z którym ponad dwa lata temu wystąpiła na festiwalu teatralnym Edynburgu. Ich koncert nagrała wówczas telewizja BBC. Reportaż zobaczył w brytyjskiej telewizji producent „Wikingów” - Michael Hirst i zachwycił się tak mocno, że powierzył artystom z Polski stworzenie muzyki do finałowego odcinka serialu. Nagrania odbyły się w Irlandii.

Przyjeżdżam, a tam wielkie studia i hale kostiumowe. Prowadzą mnie do ostatniego pomieszczenia, gdzie wśród tych wszystkich obłędnych kostiumów, nakładają na mnie taką wełnianą togę, która waży 200 kg. Wkładam to i widzę, że jestem taka olbrzymia. Zapytałam, jak ja mam się w tym poruszać. To w odpowiedzi usłyszałam, że dostanę wysokie buty i chociaż mi zimno nie będzie. Do tego dostałam taki kapelusz, ponieważ wszystkie niewolnice noszą kapelusze. Pomyślałam sobie, że może make up chociaż mnie uratuje. Idę do charakteryzatorni i pani strzeliła pędzlem prosto w moją twarz robiąc tylko piegi. Stojąc tam pomyślałam sobie, że pierwszy raz gram w serialu, do tego tak popularnym, a wyglądam tak, że matka rodzona mnie nie pozna!

- wspomina z uśmiechem artystka, która nie była zbyt zadowolona ze swojej charakteryzacji w serialu.

Odcinek „Wikingów” z Anna Marią Jopek miał swoją premierę 9 stycznia.

Pierwszy raz z Mazowszem

Teraz artystka pracuje już nad kolejnymi projektami. Wokalistka rozpoczęła współpracę z zespołem Mazowsze. W marcu ruszają razem w trasę koncertową. Przypomnijmy, że rodzice Anny Marii Jopek byli związani z Mazowszem przez 50 lat.

Jestem niesamowicie wzruszona, że tutaj są tacy wspaniali następcy moich rodziców, moich ciotek. Całe moje Mazowsze to jest Karolin i Mazowsze. Cała moja droga to są te piosenki

- podsumowała wokalistka, dla której rok 2020 zapowiada się bardzo pracowicie, bo już w lipcu wystąpi na koncercie Stinga.

„Wikingowie”- fabuła

„Wikingowie” to jeden z najpopularniejszych seriali na całym świecie. Losy jego bohaterów śledzą miliony widzów. Także w Polsce, gdzie jest drugim najpopularniejszym serialem zagranicznym.

"Wikingowie" to widowiskowa opowieść o życiu i przygodach wojowniczych ludów Północy, którzy budzili postrach w średniowiecznej Europie. Akcja serialu rozgrywa się w Skandynawii u schyłku VIII w. Fabuła serialu nie skupia się jedynie na krwawych wojnach, jakie prowadzili Wikingowie, ale pokazuje też ich zwyczaje. Serial jest jednocześnie fascynującą historią rodziny, braterstwa oraz miłości.

>>> Zobacz też:

Ewa Szabatin i Ruben Barat-Rodrigues o życiu na dwa kraje. Czy w ich mieszkaniu jest już pokoik dla dziecka?

Agnieszka Dygant pokazała zdjęcie z babcią. Kto jeszcze zdecydował się na taki gest?

Jerzy Hubka – górnik, który spotkał się z Gretą Thunberg. „Widać było zrozumienie w jej twarzy”

Zobacz wideo: Życie i kariera Anny Marii Jopek - REPORTAŻ

Autor: Magdalena Gudowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości