Gwiazdy

Anna Lewandowska wspiera osoby zmagające się z depresją: "To choroba, z którą nikt nie powinien być sam"

Gwiazdy

Tomasz Urbanek/East News

Anna Lewandowska opublikowała w sieci ważny post. W Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją trenerka przypomniała fanom, jak istotne jest dbanie o zdrowie psychiczne. - Nawet najmniejsza, ale systematyczna aktywność fizyczna zmniejsza poczucie lęku oraz minimalizuje objawy depresji - powiedziała.

Anna Lewandowska wystosowała ważny apel

Z roku na rok coraz więcej osób choruje na depresję, która krok po kroku niszczy życie. Niestety krytyczną sytuację pogłębiła także pandemia. Brak kontaktu z bliskimi, problemy i stres znacznie wpłynęły na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o siebie i najbliższych, a także w porę skorzystać z pomocy specjalistów. Żona znanego piłkarza postanowiła przypomnieć o tym swoim obserwatorom.

- Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Chcę przypomnieć, jak istotna dla naszego zdrowia psychicznego jest aktywność fizyczna – czytamy na Instagramie.

Trenerka wyjaśniła również, jaki wpływ na nasze samopoczucie ma odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Anna Lewandowska, powołując się na badania, wytłumaczyła, że trening wykonywany trzy razy w tygodniu potrafi skutecznie wpłynąć na to, jak się czujemy. Poprzez ćwiczenia nasz organizm uwalnia endorfiny, które sprzyjają redukcji stresu, a nawet poprawiają jakość snu.

Badania dowodzą, że nawet najmniejsza, ale systematyczna aktywność fizyczna zmniejsza poczucie lęku oraz minimalizuje objawy depresji, dzięki czemu może być stosowana jako tzw. terapia pierwszego rzutu. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby WHO, rekomenduje ok. 45 minut ćwiczeń przynajmniej 3 razy w tygodniu

- czytamy.

Zainteresowanie i pomoc innym

Anna Lewandowska zwróciła także uwagę na to, aby zadbać nie tylko o własne "ja", ale także rozejrzeć się dookoła. Być może właśnie ktoś z naszego najbliższego otoczenia potrzebuje pomocy, lecz najzwyczajniej w świecie boi się do tego przyznać. W czasie lockdownu, gdzie znaczną część czasu spędzamy w domach, nie trudno o maskowanie swoich emocji i stanów. Warto więc rozmawiać i oferować naszym bliskim wsparcie.

- Dbajmy o swoje zdrowie, ale też rozejrzyjmy się dookoła. Może w naszym otoczeniu znajduje się ktoś, kto potrzebuje wsparcia, rozmowy, zaproszenia na wspólny spacer, czy też wysłuchania oraz przytulenia. To choroba, z którą nikt nie powinien być sam. Nie bądźmy obojętni – podsumowała.

Dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Jak rozpoznać jej objawy?

Zobacz także:

Małgorzata Ohme zdjęciem bez filtra nawiązała do Dnia Walki z Depresją. "Tak wyglądam rano"

Brat Madonny od kilku lat jest bezdomny i mieszka pod mostem. "Nie obchodzi ją, czy zamarznę na śmierć"

Sonia z "Hotel Paradise" wystąpiła na naszej scenie. "Oto raj"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości