Gwiazdy

Anna Kalczyńska szczerze o wychowywaniu dzieci. "Nie zawsze znam odpowiedź na trudne pytania"

Gwiazdy

Mateusz Grochocki/East News

Anna Kalczyńska coraz chętniej dzieli się w sieci swoimi przemyśleniami na temat roli mamy i wychowywania dzieci. Tym razem dziennikarka podjęła trudny temat, jakim jest oswajanie najmłodszych z tym, co dzieje się na świecie. - Czy Wasze dzieci przejmują się sprawami świata tak, jak moje? Często martwią się i smucą rzeczami, na które jak sądzą - nie mają wpływu - czytamy.

Anna Kalczyńska - wychowywanie dzieci

Anna Kalczyńska jest jedną z najbardziej znanych prezenterek telewizyjnych w Polsce. Wraz z Andrzejem Sołtysikiem tworzą w Dzień Dobry TVN świetnie uzupełniający się duet prowadzących.

Prywatnie dziennikarka jest mamą dwóch córek, Hanny i Krystyny, oraz syna Jana . Teraz w swoim najnowszym wpisie uwagę poświęciła właśnie im.

- Czy Wasze dzieci przejmują się sprawami świata tak, jak moje? Często martwią się i smucą rzeczami, na które jak sądzą - nie mają wpływu. Zresztą nie bez racji, bo jak wierzyć w ludzi i przyszłość, gdy media nie oszczędzają nam alarmujących danych i doniesień o kolejnych tragediach? W domu często dyskutujemy o tym, co dzieje się dookoła nas a dzieci są na to bardzo czułe. Nie zawsze umiem ich pocieszyć, nie zawsze znam odpowiedź na trudne pytania... - czytamy we wpisie Anny Kalczyńskiej.

Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy?

Gwiazda znalazła książkę, która może pomóc wielu rodzicom uporać się z trudnymi rozmowami z dziećmi. Pozycję poleca szczególnie na okres wakacyjny, by dzieci mogły wrócić we wrześniu do szkoły z nowym podejściem do życia.

- "Dobre wieści, czyli dlaczego świat wcale nie jest taki zły" to podręczne remedium na niepokoje dzisiejszych czasów. Myślę, że będzie to fajny start do wakacyjnych rozmów. Autorka dostarcza fakty, statystyki i w przystępny sposób opowiada o problemach takich jak globalne ocieplenie, rasizm czy nierówności społeczne. Co najważniejsze jednak – jednocześnie podsuwa pomysły na to, jak sobie z nimi radzić. Dzięki temu dziecko, które styka się z niepokojącymi wiadomościami, nie czuje się bezradne. Może poczuć, że ma wpływ, że może zmienić bieg zdarzeń - zapewniała we wpisie.

- W moim domu mam dwie przewodniczące klas. Hania i Krysia są bardzo ambitne i aktywne. Kto wie, być może po takiej wakacyjnej lekturze, do szkolnej klasy wróci więcej zaangażowanych optymistów? - podsumowała Anna Kalczyńska.

Kim jest Anna Kalczyńska?

Nasza prowadząca związana jest z TVN od 2002 r. Pracę dziennikarską zaczynała od stażu w TVN24, poprzez research, stanowisko reportera i wydawcy. Pracę antenową rozpoczęła od newsów anglojęzycznych, od 2004 r. do 2014 r. prowadziła serwisy informacyjne. W TVN24 była współautorką i wydawcą magazynu "Studio Europa", a potem także jego prezenterką. Razem z Jackiem Pałasińskim współprowadziła cotygodniowy magazyn "Tu Europa". W latach 2007-2010 razem z Łukaszem Grassem byli gospodarzami magazynu "Polska i świat".

Anna Kalczyńska dołączyła do redakcji Dzień Dobry TVN 8 września 2014 roku, zastępując Jolantę Pieńkowską. Na wizji występuje wspólnie z Andrzejem Sołtysikiem (wcześniej z Robertem Kantereitem).

Anna Kalczyńska jest absolwentką Kolegium Europejskiego i Lingwistyki Stosowanej UW, studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Ponadto, prezenterka odbyła staż w dziale prasy i komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Anna Kalczyńska: Mój syn jest takim konserwatystą, że każda zmiana budzi w nim lęk i natychmiastowy sprzeciw

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości