Gwiazdy

Anna Kalczyńska przeszła koronawirusa. "Jak wspaniale wrócić do ludzi"

Gwiazdy

Dziennikarka Dzień Dobry TVN, Anna Kalczyńska, przeszła koronawirusa. O chorobie otwarcie mówi w swoich mediach społecznościowych i apeluje o rozwagę rozsądek. "Zasady są ważne, trzymajmy się ich, bo tylko to pomoże nam ocalić nasze zdrowie".

Apel Anny Kalczyńskiej

Anna Kalczyńska przeszła koronawirusa. Dziennikarka postanowiła podzielić się swoją historią na Instagramie.

3 tygodnie spędziłam w domu. Ominęło mnie kilka fajnych projektów, niesamowicie stęskniłam się za pracą i za ludźmi.. kiedy wycofywałam się na kwarantannę, czułam się świetnie, nic mi nie było, nawet trochę byłam zła na los, że zabiera mi aktywność, na którą mam apetyt i siłę. I wiecie co? Kilka dni później zachorowałam.

- czytamy we wpisie.

Nie ma żartów, stosujmy się do zaleceń. Nigdy nie wiadomo, bo to, że dzisiaj czujesz się dobrze, nie znaczy, że jutro nie zachorujesz. Kwarantanny i izolacje mają sens - chronią ludzi dookoła nas, wszystkich, z którymi mamy kontakt. Pilnujmy terminów odosobnienia, nie narażajmy innych. A teraz - jak wspaniale wrócić do ludzi!!!

- dodała.

Jak Anna Kalczyńska przeszła wirusa?

Dziennikarka wyznała, że przeszła koronawirusa bardzo łagodnie, a choroba trwała około tygodnia. Jednak kwarantanna nie była dla niej i jej rodziny tak łatwa.

Izolacja i ten okres kwarantanny dla mojej rodziny był bardzo dotkliwy. Myślę, że również, a może nawet przede wszystkim, psychicznie (...) Niemniej rzeczywiście trzy tygodnie w domu potrafią przewartościować nasze życie

- powiedziała.

Anna Kalczyńska zaapelowała do wszystkich i mówiła, że fakt, że dobrze się czujemy, nie oznacza, że nie stanowimy zagrożenia dla innych. Niestosowanie się do zasad może skutkować zarażeniem innych osób, które tę chorobę mogą przejść już dużo trudniej.

Zasady są ważne, trzymajmy się ich, bo tylko to pomoże nam ocalić nasze zdrowie.

- wyznała.

Jak dodaje leczyła się objawowo. Nie miała dolegliwości oddechowych, a tylko takie, które przypominały grypę. Była również bardzo osłabiona i dużo spała. Jedyne leki jakie przyjmowała to witaminy i paracetamol.

Zobacz też:

Ile powinna trwać kwarantanna przed wizytą u dziadków? Wyjaśnia lekarz

Ratownik medyczny obala mity na temat Covid-19: "Jestem przykładem, że maski działają"

Anna Dymna o trudnej sytuacji: "Naprawdę musimy być teraz razem"

Zobacz wideo: Sesja zdjęciowa z okazji 15-lecia „Dzień Dobry TVN”

Autor: Karolina Rybińska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości