Gwiazdy

Anna Guzik nagrała płytę z kołysankami. Czy aktorka rzuci aktorstwo i stanie się piosenkarką?

Gwiazdy

Anna Guzik to aktorka, którą widzowie znają z popularnych seriali tj. „Na wspólnej” czy „Hela w opałach”. Teraz gwiazda pokazała się fanom z nieco innej strony i objawiła swój wokalny talent. Już 28 sierpnia w sklepach pojawi się debiutancki album „Nocą wszystko gra” adresowany do dzieci. Skąd pomysł na płytę z kołysankami?

Anna Guzik wydaje płytę z kołysankami

Anna Guzik już niebawem pokaże się w nieco innej odsłonie. Aktorka przez ostatni rok pracowała nad płytą z kołysankami i bajkami. Krążek z wartościowymi tekstami ukaże się już 28 sierpnia. Jak przyznała wokalistka, dedykowany jest nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom.

Płyta „Nocą wszystko gra”, która już za chwilę pojawi się w sklepach to dla mnie niesamowita artystyczna podróż oraz naturalna konsekwencja bycia matką i artystką. Chcieliśmy wraz z zaprzyjaźnionymi twórcami stworzyć materiał, który będzie wyciszał, uspokajał oraz niósł radość, nie tylko najmłodszym słuchaczom, ale również ich rodzicom. Marzyło nam się, żeby płyta była różnorodna – znalazły się na niej kołysanki, bajki i piosenki, które z powodzeniem mogą być grane w wieczornych audycjach muzycznych

- zapowiada Anna Guzik.

Aktorka w Dzień Dobry TVN przyznała również, że bycie mamą pomogło jej oddać prawdziwe emocje na płycie. Anna, śpiewając kołysanki, włożyła w to całe serce, a w jej głosie słychać ciepło i empatię.

To był projekt, który sami wymyśliliśmy z Jackiem Bończykiem i Krzysztofem Maciejowskim. Jacek w trakcie „Singielki 2, czyli Matki Polki” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej rzucił pomysł, że moglibyśmy nagrać płytę z kołysankami. Zaczęło się od kołysanki, którą śpiewałam w spektaklu. Tak się rozpoczęła nasza współpraca, która trwała ponad rok

– powiedziała Anna.

Jak wyglądała praca nad albumem? Materiał na płytę powstawał bez pośpiechu, w dobrej i spokojnej atmosferze. Pomysłodawcą i autorem tekstów jest Jacek Bończyk, z którym Anna pracowała przy monodramie „Singielka” oraz spektaklu „Singielka 2, czyli Matka Polka”. Za kompozycje i aranżacje odpowiedzialny jest Krzysztof Maciejowski.

Dla kogo jest przeznaczona płyta?

Płyta „Nocą wszystko gra” adresowana jest do dzieci oraz ich rodziców. Na krążku oprócz kołysanek znajdują się także bajki o Śnieżce i Kopciuszku. Anna przyznała, że wartościowe i uniwersalne treści powstawały w taki sposób, aby przyjemnie słuchało się ich zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Ponadto aktorka w żartobliwy sposób podkreśliła, że kołysanki zostały przetestowane na domownikach i działają usypiająco.

Kiedy nagrywaliśmy płytę, ja mogłam nagrywać tylko dwa utwory jednocześnie, bo naprawdę zaczynałam ziewać i odpływać, nie byłam w stanie ćwiczyć i nagrywać więcej. Praca nad płytą trwała dosyć długo

– powiedziała Anna.

Mama i aktorka na pełen etat

Połączenie życia zawodowego z prywatnym przy trójce małych dzieci jest trudnym do wykonania zadaniem, ale Anna udowadnia, że mimo wszystko możliwym. Jak przyznała, do tego potrzebna jest logistyka i pomoc najbliższych. Bez wsparcia męża, babci i pań z przedszkola, praca w teatrze w Bielsku-Białej i dojazdy do Warszawy byłby niemożliwe.

Prawda jest taka, że jest to trudne logistycznie, kiedy ma się trójkę dzieci i pracuje się zawodowo, przejeżdża się do Warszawy z Bielska, ale ja już jestem mistrzem logistyki

– dodała Ania.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Lady in pink. #chwiladlasiebie #mamywychodne

Post udostępniony przez Anna Guzik (@anna_guzik_)

Zobacz też:

Gdy Robert Lewandowski poznał Anię, skłamał, że ma na imię Andrzej. Poznaj ciekawe fakty z okazji urodzin sportowca

5 rzeczy, których nie wiesz o Harrym Stylesie. Kim chciał zostać, zanim rozpoczął muzyczną karierę?

Ubezwłasnowolniona Britney Spears chciała wydostać się spod kurateli ojca. Sąd podjął decyzję

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości