Gwiazdy

Anna Dec o macierzyństwie: "Nie lubię czytać podręczników na temat tego, jak wychowywać dzieci"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anna Dec od ponad trzech lat jest szczęśliwą mamą. Prezenterka stara się poświęcać jak najwięcej czasu małej Zuzi. W rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską zdradziła swoje sposoby na wychowanie córeczki.

Anna Dec o wychowaniu córki

Pogodynka nie ukrywa, że korzysta z pomocy niani oraz, że Zuzia chodzi już do przedszkola. Jednocześnie, dla prezenterki i jej męża niezwykle ważna jest obecność w wychowaniu dziecka, więc starają się być przy córce zawsze, kiedy to możliwe.

- Dużo rozmawiamy i przyznam szczerze, że nie lubię czytać wielu poradników czy książek na temat tego, jak wychowywać dzieci, bo uważam, że dziecko jest ulepione z nas. My siebie znamy najlepiej i ta intuicja, to, że z nią rozmawiam, że traktuję ją jak naszego partnera życiowego tak naprawdę, szanuję jej zdanie, nazywam jej emocje i pozwalam jej się złościć, to po prostu u nas się sprawdza - wyznała Anna Dec.

Po przyjściu na świat Zuzi, para nie zmieniła całego swojego życia. Pozwolili, aby córeczka poznała ich styl i się w nim odnalazła.

- U nas zasadą od początku było to, żeby nie zmieniać stylu życia, tylko żeby naturalnie to dziecko wyczuło nasz rytm. Jest on bardzo elastyczny, bo pracujemy z mężem też w weekendy, czasem w święta, ale kiedy możemy, włączamy naszą córkę w te zawodowe obowiązki, zabieramy na wyjazdy. I tak sobie z nią żyjemy - podkreśla Dec.

Anna Dec - życie zawodowe i prywatne

Anna Dec prezenterką pogody w TVN Meteo została w 2013 roku. Teraz wieści pogodowe prezentuje także w TVN24, TTV i TVN. Została doceniona w europejskim konkursie na najlepszą pogodynkę Wettergipfell - zajęła pierwsze miejsce. Praca w telewizji była jej marzeniem od dziecka.

Urodziła się w 1989 roku, ma czwórkę rodzeństwa. Jej mężem jest Tomasz Dec, wspólnie wychowują córeczkę Zuzię.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości