Gwiazdy

"Szadź". Anna Cieślak o kulisach serialu. "Dla mnie ważny jest moment, kiedy dostaję scenariusz"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Szadź" okazał się jednym z najchętniej oglądanych seriali stacji TVN. Dziennikarka serwisu dziendobry.tvn.pl Karolina Kalatzi zapytała Annę Cieślak o proces pracy nad scenariuszem. Z rozmowy dowiedzieliśmy się także, dlaczego postać grana przez aktorkę, jest jej tak bliska prywatnie.

Serial "Szadź" - o czym jest?

Maciej Stuhr wciela się w postać Piotra Wolnickiego, który w pierwszym sezonie zabijał z zimną krwią młode, religijne dziewczyny, będąc jednocześnie przykładnym mężem i ojcem oraz wykładowcą akademickim.

W ostatnim odcinku zostaje schwytany przez komisarz Polkowską i oczekuje w areszcie na wyrok. Jego żona Monika, grana przez Annę Cieślak stoi przed dylematem, jakich wyborów dokonać.

"Szadź" - Anna Cieślak o scenariuszu

"Szadź" to serial, który powstał na podstawie powieści Igora Brejdyganta wydanej pod tym samym tytułem. Nasza dziennikarka zapytała Annę Cieślak, czy woli polegać na scenariuszu, który opiera się na literaturze, czy wyłącznie na fantazji scenarzysty.

- Dla mnie ważny jest moment, kiedy dostaję scenariusz. Wtedy zaczyna się moja praca. Książkę przeczytałam i zobaczyłam różnicę, ale musiałam się przestawić. Podstawy i fundament mamy na podstawie opowieści, a później zostanie pytanie, w którą stronę pójdzie serial - mówiła aktorka.

Gwiazda powiedziała także o przemianie swojej bohaterki. Postać bliska jest jej także w prywatnym życiu.

- Od ponad 15 lat jestem wolontariuszką fundacji La Strada, która pomaga kobietom po trudnych przejściach. I wiem, że pomiędzy punktem, kiedy spadasz w dół, a kiedy uzmysłowisz sobie, że dasz radę, musisz przestać wypierać rzeczywistość i ją przyjąć - podsumowała.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości