Gwiazdy

Anna Biedrzycka-Sheppard. Polska kostiumograf gwiazdą w Hollywood. Brad Pitt chce pracować tylko z nią!

Gwiazdy

Trwa Festiwal Kina Niezależnego. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Anną Biedrzycką-Sheppard, która jest autorką kostiumów do filmów takich jak: „Bękarty wojny”, „Furia”, „Czarownica”, „Panista”, „Lista Schindlera”. Za trzy ostatnie Pani Anna została nominowana do Oscara.

Anna Biedrzycka-Sheppard w rozmowie z Marcinem Sawickim zdradziła kulisy spotkań na planie z takimi sławami jak Brad Pitt. Czy aktor faktycznie jest w tak doskonałej formie fizycznej, jaką prezentuje na ekranie? Czy kostiumograf musi uciekać się do stylistycznych sztuczek, by ukryć np. nadprogramowe kilogramy Brada?

Muszę powiedzieć, że on wygląda tak fantastycznie naprawdę w życiu i bez kostiumu, bo ja widzę wszystkich aktorów w bieliźnie na pierwszej randce, kiedy się z nimi spotyka. Brad Pitt wygląda wspaniale!

-zdradziła Pani Anna.

Polska kostiumograf pracowała również z Angeliną Jolie. To Anna Biedrzycka-Sheppard jest autorką kostiumów do filmu "Czarownica". Jak wyglądała ich współpraca?

Póki z nią nie pracowałam, nie zdawałam sobie sprawy, że ona jest nie tylko bardzo piękna, ale i inteligentna. Jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Jest jednak osobą trudną, czyli bardzo wymagającą. Musze przyznać, że stałam na baczność 24 godziny na dobę. Ona miała wielki udział w tworzeniu kostiumów, więc musiałam z nią bez przerwy dyskutować i przerabiać.

>>> Zobacz też: Ellen Kuras. Słynna operatorka filmowa ma polskie korzenie!

>>>Kasia Smutniak o filmie "Słodki koniec dnia". XII edycja OFF Camera wystartowała.<<<

>>>Trwa Festiwal Kina Niezależnego. Marcin Sawicki spotkał się z Julią Gniadecką.<<<

XII edycja festiwalu

Publiczność z całego świata w ramach filmowej majówki koncentruje się na kinie niezależnym. To odważne treści, które stawiają na fascynujące historie, podejmujące także trudne społeczne i kulturowe problemy.

Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową - sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury.

Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w których najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości trzystu tysięcy złotych.

Impreza przyciąga najbardziej gorąca nazwiska ze świata filmu i serialu.

Festiwal organizuje również szereg warsztatów, wykładów, dyskusji, związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania.

Projekcje odbywają się w małych, studyjnych kina, nawiązując do tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, obecnie nieco już zapomnianej.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości