Gwiazdy

Anja Rubik o kulisach swojej pracy podczas pandemii: „Sama się stylizuję na łączach ze stylistą czy z naczelną magazynu”

Gwiazdy


Świat zatrzymał się przez pandemię koronawirusa. Dotyczy to również branży modowej, w której działa Anja Rubik. Mimo to modelka nie próżnuje. Choć nie wyjeżdża w odległe zakątki, pracuje w swoim domowym zaciszu i cały czas jest aktywnie zaangażowana w #SexedPL. O wszystkim tym opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

Jak Anja Rubik spędza wolny czas?

Anja Rubik, tak jak wszyscy, musiała zmienić swój dotychczasowy tryb funkcjonowania. Obecna sytuacja sprawiła, że zyskała więcej wolnego czasu, który przeznaczyła chociażby na treningi.

Zdecydowanie dużo więcej ćwiczę niż normalnie

- powiedziała w rozmowie dla Dzień Dobry TVN.

Modelka zdradziła, że pomagają jej tutoriale, które ogląda w internecie. Ze względu na to, że od wielu lat przebywa poza Polską, przyzwyczaiła się do filmików w języku angielskim. Stawia więc na zagranicznych trenerów.

Koronawirus a branża modowa

Anja Rubik uważa, że obecna sytuacja może odcisnąć trwałe piętno na branży modowej. Według niej świat ten może spowolnić, a klienci będą się skupiali np. na tym, z jakiego materiału jest uszyte dane ubranie oraz zwrócą uwagę na miejsce produkcji. Choć pracuje w świecie nastawionym na konsumpcjonizm, jest za tym, by rozsądnie podchodzić do zakupów.

Jest to taki dylemat, z którym się budzę na co dzień, ale równolegle zdaję sobie sprawę, że wykorzystuję swoją platformę, wykorzystuję swoje nazwisko, żeby jednak mówić o tym wszędzie jako ja, Anja Rubik: nie kupujcie tak dużo!

- przyznała.

Jak wyglądają sesje zdjęciowe podczas pandemii?

Choć Anja Rubik nie musi obecnie wyjeżdżać w różne odległe zakątki świata, dużo czasu nadal poświęca pracy. Modelka zdradziła, jak wyglądają kulisy jej sesji zdjęciowych.

Jest przeróżnie. Czasem robię sobie sama zdjęcia, czyli ustawiam kamerę, self-timer (samowyzwalacz – dop. red.), sama się stylizuję na łączach ze stylistą czy z naczelną magazynu. Ciuchy są mi podsyłane tak naprawdę

- powiedziała.

#SexedPL

Od wielu lat Anja Rubik dąży do tego, by młodzież miała dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej. Do życia powołała nawet inicjatywę i fundację #SexedPL. Pandemia nie przerwała działań modelki.

Bardzo dużo się dzieje na naszych platformach. (…) Ja codziennie pracuję nad fundacją i mamy bardzo fajną akcję, z którą ruszamy już w ten wtorek. Akcja się nazywa „Przełam lody”

- wspomniała.

Celem nowej inicjatywy jest przełamanie strachu i wstydu. W jej ramach Anja planuje trzy anonimowe live chaty na platformie #SexedPL.

Rodzina Anji Rubik

Na czas pandemii wiele rodzin nie ma możliwości bezpośredniego spotkania się ze sobą. Mimo to Anja Rubik, która obecnie przebywa za granicą, cały czas ma kontakt z mieszkającymi w Polsce rodzicami.

Wisimy na telefonie. Bardzo się o nich, oczywiście, martwię, ale czują się świetnie

- zdradziła.

Ojciec Anji Rubik jest weterynarzem, co oznacza, że cały czas musi przychodzić do pracy. Pamięta przy tym o stosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Co Anja Rubik zrobi po skończeniu pandemii?

Wielu z nas planuje już, co zrobi, gdy tylko sytuacja się unormuje. Jak wygląda to w przypadku Anji Rubik?

Chyba pójdę do dobrej restauracji

- zdradziła.

Choć ona sama lubi spędzać czas w kuchni i gotować, marzy o tym, by ktoś dla niej mógł przygotować pyszną potrawę. Nie je mięsa, więc na co dzień w jej menu królują np. pasty, warzywa, leczo czy domowe musli.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości