Gwiazdy

Anja Rubik o swoim udziale w szczycie ONZ w Kenii

Gwiazdy

Aktualizacja:

Światowej sławy modelka Anja Rubik wraz z fundacją #sexedPL wzięła udział w szczycie ONZ w Nairobi. Szerokie grono ekspertów z całego świata dyskutowała na temat problemów, z którymi borykają się kobiety z różnych kultur.

Światowy kongres ONZ w Nairobi

12 listopada odbyła się konferencja ONZ poświęcona kwestii praw kobiet, powszechnego dostępu do seksualnego i reprodukcyjnego zdrowia oraz związanych z tym norm. W kongresie wzięło udział ponad 5 tysięcy osób ze 152 państw. Modelka znalazła się w gronie 50 kobiet, które uczestniczyły w panelu „When Women Lead: High Level Dialogue”, a także organizowanym przez Let’s Talk „Innovative Partnerships: Harnessing Creative Industries to Tackle Stigma and Taboo”.

Podczas szczytu top modelka opowiedziała o dotychczasowych osiągnięciach #sexedPL, wpływie społecznym fundacji oraz rozwiązaniach, które dotyczą stygmatyzowania i zakazywania edukacji seksualnej w Polsce.

Byłam bardzo zaszczycona tym, że mogłam pojechać do Nairobi. Zostałam zaproszona przez UNFPA, czyli Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych ONZ-u. Zaprosili mnie ponieważ usłyszeli o #sexedPL, o tym, co dzieje się w Polsce, jak mocno #sexedPL tutaj działa, jaki ma impakt. Chcieli dowiedzieć się w jaki sposób organizacja go osiągnęła i w jaki sposób wykorzystywaliśmy różne platformy medialne, popkulturę, żeby dotrzeć do ludzi – powiedziała modelka.

#sexedPL

Anja Rubik od kilku lat aktywnie zajmuje się szerzeniem dostępu do wiedzy i edukacji seksualnej w Polsce.

W tej chwili #sexedPL ma zasięg ponad 120 milionów kliknięć, wspomnień – to jest ogromna ilość. Sprzedało się 160 tysięcy książek, więc zainteresowanie jest bardzo mocne – wyznała Anja.

Fundacja #sexedPL zajmuje się propagowaniem edukacji seksualnej, obala mity i stereotypy związane z seksualnością oraz promuje ideę tolerancji i swobodnego poznawania własnej tożsamości.

>>> odcinki Dzień Dobry TVN dostępne są w Playerze.

Zobacz też:

"Moje życie z wirusem HIV"

Seks nastolatków – gdzie zdobywają wiedzę i jakie mają oczekiwania wobec siebie?

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości