Gwiazdy

Anja Rubik z silnym przekazem na najnowszej okładce Vogue'a: "Tworzenie obrazów jest moim językiem"

Gwiazdy

Wojtek Olszanka/East News

Anja Rubik jest nie tylko jedną z najlepszych modelek na świecie, ale również angażującą się w sprawy społeczne aktywistką. Teraz łączy te dwie działalności w jedno - wyjątkową i zapadającą w pamięci okładką polskiej "biblii mody".

Pod koniec listopada do sklepów trafi grudniowy numer magazynu Vogue Polska, który od początku swojego istnienia stawia na mocne w przekazie obrazy i nie boi się podejmować trudnej tematyki. Tak też jest tym razem.

"Siła kobiet" na okładce Vogue'a

Na grudniowej okładce Anja Rubik pozuje okryta czerwonym materiałem, który spowija jej ręce jak więzy, z czerwoną błyskawicą namalowaną na policzku - "atrybutami bliskimi dziś sercu milionów rodaczek" - tłumaczy symbolikę Filip Niedenthal, redaktor naczelny Vogue Polska. Świąteczny numer jest poświecony sile kobiet. Poza Anją Rubik w najnowszym Vogue'u pojawią się m.in.: Marta Lempart, Janek Birkin, Justyna Wasilewska, Emma Corrin czy Luccia Berlin.

Tak prezentuje się okładka:

Anja Rubik zaangażowana społeczne

To nie pierwszy raz, gdy Anja publicznie wypowiada się na tematy związane z prawami kobiet, edukacją seksualną czy aktualną sytuacją polityczną w Polsce. Jednak po raz pierwszy słowa łączą się z tak silnym obrazem, który co ważne, Anja stworzyła sama.

Tworzenie obrazów jest moim językiem, sposobem w jaki wyrażam mój protest, mój bunt, naszą siłę, ból, złość i nadzieję. Wierzę, że fotografia ma ogromną moc, może przyciągać uwagę, wzbudzać emocje, rozpoczynać rozmowy, mobilizować nas do działania i do zmian

- napisała w poście modelka.

Czytaj więcej:

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości