Gwiazdy

Światowa top modelka i działaczka społeczna. Anja Rubik kończy 37 lat!

Gwiazdy

Wojtek Olszanka/East News

Anja Rubik to jedna z najbardziej znanych modelek na świecie. Jednak pokazy na wybiegu i sesje zdjęciowe to dla niej za mało. W 2018 roku piękna Polka wydała książkę "#SEXEDPL", angażując się tym samym w edukację seksualną młodzieży. Z okazji 37 urodzin przypominamy początki jej kariery.

Anja Rubik - ulubienica projektantów

Pracę modelki rozpoczęła już w wieku 15 lat. Pierwszy raz wyszła na wybieg w Mediolanie, a dwa lata później wyjechała do Paryża, gdzie ukończyła brytyjskie liceum. Jej błyskotliwą karierę przewidywano już na samym początku. Kochają ją projektanci, redaktorzy, styliści, fotografowie i wielbiciele świata mody.

Anja znalazła się na okładkach najważniejszych w branży magazynów, takich jak: "Vogue", "Numéro", "Elle", "Harper’s Bazaar" czy "Glamour". W 2012 została uznana za ikonę przez portal models.com. Nie jest to żadnym zdziwieniem - modelka od pierwszych lat pracy chodziła na wybiegach u najlepszych projektantów, które często (co jest ogromnym wyróżnieniem) otwierała. Tygodnie Mody bez niej nie istnieją.

W latach 2014-2015 prowadziła program TVN Project Runway.

#SEXEDPL

Rok 2018 był dla niej przełomowy. Kobieta sukcesu, mająca duży wpływ na swoich fanów, postanowiła wykorzystać popularność w szczytnym celu. Anja zaangażowała się w edukację seksualną polskiej młodzieży i wydała książkę "#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie". Za swoją działalność została w tym samym roku wyróżniona nagrodą "Zacnego Uczynku".

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości