Gwiazdy

Anita Włodarczyk leczy kontuzję doznaną podczas pościgu za złodziejem. "Na początku byłam bardzo zła"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Jak Anita Włodarczyk powraca do zdrowia
Jak Anita Włodarczyk powraca do zdrowiaDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Anita Włodarczyk kilka miesięcy temu dokonała bohaterskiego czynu. Samodzielnie pojmała i oddała w ręce policji złodzieja, który wkradł się do jej samochodu. Niestety podczas pościgu za złoczyńcą mistrzyni olimpijska doznała urazu mięśnia i musiała przejść operację. Jak się teraz czuje i kiedy powróci do treningów? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.

Anita Włodarczyk złapała złodzieja samochodów. Odwagę przypłaciła zdrowiem

Do tego nieprzyjemnego w skutkach incydentu doszło na początku czerwca. Anita Włodarczyk nie mogła powstrzymać impulsywnej reakcji, gdy zobaczyła złodzieja, który włamuje się do jej samochodu. Pobiegła za przestępcą, dogoniła go, unieruchomiła, a następnie oddała w ręce funkcjonariuszy.

- Dokładnie pamiętam uciekające stopy tego złodzieja i to był tak silny bodziec, żeby go złapać - wspomina z perspektywy czasu w Dzień Dobry TVN.

Lekkoatletka nie żałuje, że ruszyła wówczas w pogoń, jednak do tej pory musi mierzyć się ze zdrowotnymi konsekwencjami tego bohaterskiego czynu.

- Mięsień dwugłowy uda totalnie zerwałam. Poczułam to dopiero po trzech dniach, więc proszę sobie wyobrazić, jaka to musiała być adrenalina - zaznacza w rozmowie z Małgorzatą Rozenek-Majdan i Krzysztofem Skórzyńskim.

Na początku nic mnie nie bolało. Ja jeszcze chciałam w momencie oczekiwania na przyjazd policji pójść na siłownię, bo to miało miejsce przed samą siłownią

Anita Włodarczyk powraca do zdrowia. Kiedy rozpocznie treningi?

Uraz mięśnia, którego kilka miesięcy temu doznała Anita Włodarczyk, wiązał się z rezygnacją lekkoatletki z udziału w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

- Na początku byłam bardzo zła, jednak szybko te myśli musiałam ze swojej głowy wyrzucić. Nie byłam po raz pierwszy w sytuacji, w której musiałam zrezygnować ze startu w mistrzostwach świata, bo dwa lata wcześniej też musiałam przejść poważny zabieg na staw kolanowy, więc zdecydowanie tę sytuację było mi łatwiej zaakceptować - komentuje sportsmenka.

Mistrzyni w rzucie młotem niebawem wróci do regularnych ćwiczeń. Ma nadzieję, że uda jej się odzyskać świetną formę i zaskoczyć wynikami w przyszłych zawodach.

- Myślę, że w listopadzie już będę gotowa na to, żeby rozpocząć przygotowania. Cały czas od 13 czerwca się rehabilituję, od poniedziałku do piątku - dodaje w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości