Gwiazdy

Ania Rusowicz wróciła do wyuczonego zawodu. "Wszyscy patrzyli na mnie jak na łyżwiarkę figurową: gdzie popełnię błąd"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Ania Rusowicz zrealizowała swoje zawodowe marzenie. Nie jest ono jednak w żaden sposób związane z muzyką. W naszym programie wokalistka zdradziła również, jak planuje uczcić 10-lecie pracy artystycznej i 30. rocznicę śmierci swojej mamy, legendarnej Ady Rusowicz.

Ania Rusowicz wróciła do zawodu

Ania Rusowicz, zanim rozpoczęła muzyczną karierę, ukończyła psychologię. Praca na scenie nie odciągnęła piosenkarki od zgłębiania tajników ludzkiej duszy. Artystka cały czas pozostaje aktywna na tym polu, choć, jak przyznaje, to nie był jej pierwszy pierwszy kierunek studiów.

- Moje pierwsze studia to był wydział farmacji, miałam stać i wydawać leki lub pracować w laboratorium - opowiadała w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem. - Połączyłam psychologię, którą skończyłam, i farmację. Udało mi się stworzyć coś, o czym dawno marzyłam, czyli warsztaty dla takich hipisów, dla ludzi, którzy chcą się przebudzić. Nie możemy się już oprzeć na tym zewnętrznym świecie, więc szukamy oparcia wewnątrz. Temu służą te warsztaty - wyjaśniła.

Wokalistka przypomniała, że w grudniu weszliśmy w Erę Wodnika, co jest momentem wyczekiwanym przez wszystkich hipisów i stanowi wspaniałą okazję do duchowych przebudzeń.

Muzyczne plany Ani Rusowicz

Choć Ania Rusowicz jest niezwykle aktywna na polu psychologii, to nie znaczy, że zapomniała o swoich fanach czekających na nowe utwory. Z okazji10-lecia pracy artystycznej wokalistka planuje wydanie nowej płyty. Mówiąc o okrągłym jubileuszu, powróciła wspomnieniami do początków swojej kariery.

- Wszyscy patrzyli na mnie jak na łyżwiarkę figurową: gdzie popełnię błąd - powiedziała piosenkarka. - Nie widziano mnie, tylko cały kontekst rodzinny. Dopatrywano się teorii spiskowej: kto jak pomógł i ułatwił. Nazwisko było balastem. Z drugiej strony jestem bardzo szczęśliwa, że mogę dzierżyć to nazwisko: piękne, szlachetne i odznaczające się w historii rock and rolla - podkreśliła nasza rozmówczyni.

Ania Rusowicz rozpoczyna pracę nad nowym muzycznym materiałem, który będzie jej sposobem na świętowanie jubileuszu. Na płycie pojawią się muzyczne niespodzianki oraz akcent poświęcony twórczości Ady Rusowicz, która zginęła w wypadku samochodowym 30 lat temu.

- Chciałabym ją w jakiś sposób upamiętnić - wyjawiła Ania w Dzień Dobry Wakacje. - Cały czas mam takie poczucie, że jako jej córka chcę. To jest też obowiązek - zaznaczyła.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości