Gwiazdy

Artyści walczą o zdrowie kolegi. Andrzej Strzelecki: „Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli”

Gwiazdy

Andrzej Strzelecki zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli. Jedynym ratunkiem jest terapia w Stanach Zjednoczonych. Jego córka Joanna poruszyła więc niebo i ziemię, aby zebrać potrzebne na to pieniądze. Chodzi aż o 1,5 miliona złotych. O przebiegu choroby i zbiórce opowiedzieli Joanna Strzelecka-Żylicz i oraz przyjaciel aktora Janusz Józefowicz. Sprawdź, jak można pomóc.

Andrzej Strzelecki - plany leczenia

Andrzej Strzelecki zachorował na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Choć sytuacja jest poważna, rodzina i przyjaciele nie tracą nadziei. Istnieje szansa na powrót do zdrowia.

6 maja w Stanach Zjednoczonych dopuszczono lek Capmatinib, który pomaga przy chorobie, z jaką walczy aktor. Pan Andrzej po przetransportowaniu do USA zostanie poddany innowacyjnej terapii. Niestety, koszt kuracji przekracza 1,5 miliona złotych.

Teraz stoimy przed wyzwaniem przetransportowania taty do Stanów Zjednoczonych, gdzie mamy już wybrany szpital i umówionego lekarza, który podejmie się leczenia taty

– powiedziała córka aktora Joanna Strzelecka-Żylicz.

Jak obecnie czuje się jej tata? Choroba rządzi się swoimi prawami, są lepsze i gorsze dni. Dzisiaj pan Andrzej czuje się znacznie lepiej.

Nie mamy innego wyjścia, trzeba się do Stanów dostać, co też nie jest proste w dzisiejszych czasach. Obostrzenia są luzowane, ale sytuacja w Stanach Zjednoczonych wciąż jest niebezpieczna, więc musimy pokonywać przeciwności losu

– podkreśliła córka artysty.

Andrzej Strzelecki - artyści pomagają przyjacielowi

W tym momencie najbliższa rodzina aktora zbiera środki finansowe na 10 podań leku, konsultacje medyczne, dojazd i specjalistyczny sprzęt.

Artyści, przyjaciele i studenci Andrzeja Strzeleckiego dokładają wszelkich starań, aby wesprzeć go w trudnej sytuacji. 26 czerwca w Teatrze Studio Buffo odbędzie się koncert charytatywny, z którego wszystkie środki przekazane zostaną na zbiórkę.

Robimy koncert w teatrze Studio Buffo taki spontaniczny, który ma na celu zebranie właśnie środków na wsparcie w tej sytuacji Andrzeja Strzeleckiego. Można kupić już bilety. Cały czas powiększa się liczba artystów

– powiedział Janusz Józefowicz.

Udział w koncercie potwierdzili już między innymi: Michał Bajor, Kayah, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, Magda Umer, Danuta Błażejczyk, Krzysztof Tyniec, Elżbieta Zającówna, Olga Szomańska, Marcin Kołaczkowski, kwartet "Rampa", Wojciech Paszkowski, Katarzyna Łaska, Dariusz Kordek oraz Natasza Urbańska i cały zespół Teatru Studio Buffo.

23 czerwca, czyli w Dzień Ojca, wiele teatrów muzycznych z całej Polski będzie prezentowało za darmo część swojego repertuaru w social mediach. To teatry z Gdańska, Poznania, Warszawy, Chorzowa i Wrocławia.

Wspaniała inicjatywa, której pomysłodawcą jest Marcin Januszkiewicz. Teatry z całej Polski będą streemowały swój kontent właśnie po to, żeby wesprzeć zbiórkę dla taty

– powiedziała córka.

Na Facebooku postała także grupa „Dla Andrzeja”, gdzie można wrzucać tzw. „lepieje”, czyli krótkie formy literackie od Wisławy Szymborskiej. Ponadto każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, wpłacając dowolną kwotę na Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie z dopiskiem: „dla Andrzeja S.”

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości