Gwiazdy

Polskie gwiazdy, które zamieszkały z dala od Warszawy. Gdzie znajduje się ich miejsce na Ziemi?

Gwiazdy

Katarzyna Figura, Andrzej Piaseczny, Paulina Krupińska

Choć większość osób znanych z pierwszych stron gazet na stałe osiedliła się w Warszawie to są również tacy, którzy mieszkają w innych częściach Polski. Niektóre z gwiazd prócz ciszy i spokoju mogą cieszyć się także zniewalającym widokiem z okna. Kto zamieszkał z dala od stolicy i gdzie znane osoby znalazły swoje miejsce na Ziemi?

Góry, morze i Mazury – tam mieszkają polskie gwiazdy

Choć większość polskich gwiazd swoje zawodowe obowiązki wypełnia w Warszawie to nie wszyscy zdecydowali się na przeprowadzkę do stolicy. Są również tacy, którzy postanowili całkowicie zmienić swoje życie i zamieszkać w zupełnie nowym miejscu. Tak stało się w przypadku Katarzyny Figury, która choć urodziła się i wychowała w Warszawie, to w 2013 roku podjęła decyzję o przeprowadzce na Wybrzeże. Na swoje miejsce na Ziemi aktorka wybrała Gdynię, gdzie mieszka wraz z córkami: Koko i Kaszmir.

Obecnie, Katarzyna Figura nie tylko prywatnie, ale i zawodowo związana jest z Trójmiastem. Aktorka od 8 lat występuje na deskach teatru Wybrzeże, a dodatkowo prowadzi także zajęcia w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Z Trójmiastem związany jest także urodzony w Gdańsku Adam "Nergal" Darski. Mieszkanie lidera zespołu Behemoth znajduje się w XIX-wiecznej kamienicy w Sopocie. Muzyk stara się jednak chronić swoją prywatność i rzadko pokazuje wnętrza apartamentu. Wiadomo jednak, że mieszkanie znajduje się w zabytkowej części Sopotu.

W klimatycznym miejscu, z dala od stolicy mieszka także Paulina Krupińska, która wraz z rodziną osiedliła się w Kościelisku. To właśnie stamtąd pochodzi jej mąż, Sebastian Karpiel-Bułecka. Co ciekawe, gwiazda choć jest z pochodzenia Warszawianką, świetnie odnalazła się górskich klimatach, a Kościelisko uważa za idealne miejsce do życia. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza, gdy z okna rozpościera się widok na piękne Tatry.

Wśród natury, w otoczeniu lasów i jezior swoje miejsce na ziemi stworzyła Natalia Klimas. Posiadłość gwiazdy znajduje się na Mazurach, gdzie aktorka od kilku lat mieszka wraz z mężem i córeczkami. Trzeba przyznać, że zarówno wystrój domu, jak i widok z okna robią ogromne wrażenie.

Które gwiazdy mieszkają na wsi?

Swój domowy azyl z dala od wielkomiejskiego szumu znalazł Andrzej Piaseczny, który od prawie 20 lat na stałe mieszka we wsi Oblęgór znajdującej się u podnóża Gór Świętokrzyskich, niedaleko Kielc. Muzyk ma również mieszkanie w Warszawie, jednak każdą wolną chwilę spędza na wsi.

Edyta Górniak w przeszłości mieszkała m.in. w Warszawie, Londynie, Kalifornii i Krakowie. Obecnie artystka osiedliła się na wsi, niedaleko Zakopanego, w domu z widokiem na Giewont.

Klimatyczny dom z dala od miasta ma również Justyna Steczkowska. Piosenkarka na stałe mieszka w Radziejowicach, które znajdują się około 40 km od Warszawy. Dom zaprojektował mąż artystki, Maciej Myszkowski, który z zawodu jest architektem.

Zobacz także:

Jak mieszka Manuela Gretkowska?

Jak mieszka Modny Tata? Zobacz jego luksusowy 140-metrowy apartament

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska-Pela? Zobacz piękne wnętrza nowego domu gwiazdy

Zobacz wideo: Najpiękniejsze domy w Polsce

Autor: Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości