Gwiazdy

Andrzej Piaseczny opowiada o swoim stanie zdrowia: "Serie ataków kaszlu doprowadzały do utraty przytomności"

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Andrzej Piaseczny prosto ze szpitala napisał szczerą wiadomość do fanów i opowiedział o tym, jak przebiega u niego zakażenie koronawirusem. Jak muzyk teraz się czuje i od kogo się zaraził? Artysta opisał to wszystko na Facebooku.

Andrzej Piaseczny o zakażeniu koronawirusem

Andrzej Piaseczny w połowie marca trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Kiedy poinformował o tym swoich fanów, w sieci dosłownie zawrzało. Stan wokalisty nie należał do najlepszych. Na szczęście muzyk powoli wraca do zdrowia. Na swoim Facebooku opublikował obszerny wpis, w którym opowiedział swoją historię choroby. Od kogo się zaraził?

W moim przypadku historia choroby jest dość krótka. Mimo codziennej ostrożności zachowywanej z rodziną, kilkoro z nas zaraziło się od innego członka rodziny, przechodzącego zakażenie bezobjawowo. Ja miałem najmniej szczęścia. Pomimo natychmiastowej izolacji, zastosowania wszystkich zalecanych środków medycznych i początkowej poprawy mojego stanu zdrowia, po 9 dniach choroby nastąpiło załamanie. Nie mogłem samodzielnie oddychać, a serie niemożliwych do powstrzymania ataków kaszlu doprowadzały do utraty przytomności

- wyznał.

Jak napisał, bardzo obawiał się szpitala. - Na szczęście dla mnie nie było za późno. Zostałem poddany procedurom ratunkowym i podłączony do aparatów wspomagających oddychanie oraz rozprężających płuca. Jestem przekonany, że te dni spędzone w szpitalu zadecydowały nie tylko o mojej bieżącej kondycji, ale również o komforcie życia w przyszłości – wyjaśnił.

Andrzej Piaseczny – jak się czuje?

Andrzej Piaseczny wciąż pozostaje w szpitalu, jednak jego stan zdrowia znacznie się poprawia.

- Właśnie przed chwilą odłączono mnie od wspomagania w oddychaniu. Tlen przyjmuję już tylko jak wszyscy lżej chorzy pacjenci. Wszedłem na ostatnią prostą do wyzdrowienia. Może będzie to nawet bardzo długa prosta, a jej przejście zajmie jeszcze kilka miesięcy, ale na końcu jest coś absolutnie najcenniejszego – zdrowie – wyznał.

Muzyk postanowił podziękować lekarzom za wszystko, co robią dla niego i innych covidowych pacjentów. - Z całego serca dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, pracownikom szpitala - nie tylko tego, w którym jestem - wszystkim poświęcającym z oddaniem czas dla nas, potrzebujących pomocy – napisał.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na scenę!

Andrzej Piaseczny zachwyca muzyką i formą. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Lewandowska, Kossakowski, Szabatin. Gwiazdy obchodzą Światowy Dzień Zespołu Downa

Magda Gessler pokazała swoje ukochane cuda. Fani: "Doczekałaś się"

Edyta Herbuś na rajskiej plaży dzieli się mądrościami mazateckiej szamanki. "Przytul się ziarnem kakaowym z odrobiną cynamonu"

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości