Gwiazdy

Andrzej Piaseczny tłumaczy swój coming out: "Wreszcie wkurzyłem się maksymalnie". Chce wziąć ślub i mieć dzieci?

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny

Wyznanie Andrzeja Piasecznego, że - śpiewając o miłości do mężczyzny, porusza temat ze swojego życia - odbiło się szerokim echem w mediach i całym polskim show-biznesie. Dlaczego właśnie teraz zdecydował się na coming out? Wokalista wyjaśnił to w rozmowie z Moniką Olejnik.

"Otwarcie". Andrzej Piaseczny gościem Moniki Olejnik

Monika Olejnik zaprosiła do swojego nowego programu "Otwarcie" w TVN24GO Andrzeja Piasecznego, który po raz pierwszy otwarcie mówi o tym, że jest gejem. Wcześniej, w wywiadzie dla Radia Zet, zapytany o słowa piosenki "Miłość", która znalazła się na jego nowej płycie "50/50" i która opowiada o uczuciu do mężczyzny, powiedział, że "śpiewa o swoich sprawach".

W rozmowie z Moniką Olejnik Andrzej Piaseczny odpowiedział, dlaczego właśnie teraz zdecydował się na coming out.

– Wreszcie wkurzyłem się maksymalnie, kiedy prezydentem tego kraju na drugą kadencję został człowiek, który używał Niemców, gejów i Żydów w swojej kampanii jako straszak na ludzi mniej wykształconych, być może mniej obytych światowo – podkreślił Piaseczny. Dodał przy tym, że reakcje na jego wyznanie są bardzo różne i dość skrajne. – Chcę poobserwować ludzkie reakcje, żeby znaleźć zbiór wspólny. Uważam, że niezależnie od tego, jaki mamy światopogląd, polityczne skłonności, preferencje seksualne itd., życie polegać powinno na znajdowaniu zbiorów wspólnych – stwierdził piosenkarz.

Zapytany o to, czy jego mama wie o tym, że jest gejem, Andrzej Piaseczny odpowiedział enigmatycznie: - Moja mama jest dosyć chorą osobą w tej chwili i bardzo się nią opiekujemy z rodzeństwem, więc nie podejmujemy tych tematów, ale moja mama przez długi czas życia, kiedy była sprawna i w pełni zdrowia, kochała mnie tak samo, jak kocha mnie dzisiaj.

Andrzej Piaseczny chce wziąć ślub i adoptować dziecko?

Monika Olejnik zapytała Andrzeja Piasecznego o jego plany. Czy chciałby wziąć ślub? – To są kwestie, nad którymi trzeba bardzo mocno się zastanawiać – oznajmił wokalista. – Chciałbym mieć taką możliwość – dodał.

Dziennikarka TVN24 poruszyła także temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Andrzej Piaseczny stwierdził jednak, że on nie ma takiego pragnienia. Zapowiedział przy tym, że w czerwcu, czyli w miesiącu Kampanii Przeciw Homofobii, piosenka "Miłość" ukaże się jako singiel, wtedy Piaseczny będzie mówił więcej na ten temat.

Zobacz wideo: Andrzej Piaseczny o nowym rozdziale w swoim życiu i karierze

Zobacz także:

Anna Lewandowska o zawodowym sukcesie. "Zawsze to powtarzam: nie byłabym taka znana, gdyby nie Robert"

Patrycja i Andrzej Sołtysikowie o początkach swojego związku: "Chodziło takie przeświadczenie, że ja jestem bogaty i sławny, a ona pusta i głupia"

Magda Gessler w ciąży na ślubnym zdjęciu. Pokazała pierwszego męża. "Zakochani w sobie"

Autor: Kamila Glińska

Źródło: TVN24 GO

Pozostałe wiadomości