Gwiazdy

Gitarzysta Lady Pank walczy o życie synka. Jan Borysewicz prosi o pomoc: "Okażcie dobre serce"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Jan Borysewicz

Lady Pank to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Od lat przy jego przebojach bawią się kolejne pokolenia fanów. Teraz poważnie chory synek byłego gitarzysty grupy potrzebuje pomocy. O wsparcie zbiórki w poruszającym nagraniu poprosił lider Lady Pank Jan Borysewicz. Zobacz, jak możesz pomóc.

Jan Borysewicz prosi o wsparcie

Lider Lady Pank umieścił na Facebooku wideo, w którym prosi fanów o pomoc dla synka Andrzeja Łabędzkiego. Gitarzysta był związany z grupą w latach 1994 - 2001. Jego trzyletni synek potrzebuje pieniędzy na konieczną operację.

- Okażcie dobre serce i pomóżmy Andrzejowi w walce o zdrowie jego ciężko chorego synka. My jako Lady Pank już to robimy. Bądźcie hojni, kochani. Bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam - mówi Borysewicz, apelując o dokonywanie wpłat.

Syn gitarzysty Lady Pank czeka na pomoc

Syn Andrzeja Łabędzkiego potrzebuje kilku operacji. Chłopczyk cierpi na NOOAN.

- Jest to genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, który w malutkim ciele naszego synka, zasiał ogromne spustoszenie. Wawrzuś w pakiecie dostał wadę serca, niskorosłość, deformację mostka, dysmorfię, zaburzenia układu limfatycznego, wnętrostwo, niedosłuch, obniżone napięcie mięśniowe, wadę wzroku, zaburzenia żywieniowe, opóźnienie rozwoju fizycznego, zwiększoną predyspozycję do procesów rozrostowych szpiku (CMML i JCML) i wiele innych - czytamy na stronie zbiórki.

Andrzej Łabędzki walczy o życie syna

Andrzej Łabędzki zapewnił, że rodzina ciężką pracą i maksymalnym zaangażowaniem pragnie zapewnić chłopcu jak najbardziej "normalne" życie.

- Stajemy na głowie, aby kiedyś dane mu było skończyć szkoły, znaleźć fajną pracę i założyć rodzinę . Wierzymy, że rozwój medycyny pozwoli w niedalekiej przyszłości na rozwiązanie choć części jego problemów. W USA z dużymi sukcesami udaje się modyfikować zdefektowane odcinki genów metodą (CRISPR-Cas9) zwaną nożycami molekularnymi. Naprawdę, niezwykle trudno jest nam prosić o pomoc, ponieważ zazwyczaj staliśmy z tej "drugiej strony", ale jak widać, życie lubi płatać figle , a choroba dziecka zmusza nas do zaciśnięcia zębów i przełknięcia wszelkich uprzedzeń. Mimo iż od trzech lat pracujemy ponad siły, robimy wszystko, co w naszej mocy, boję się, że bez Waszego wsparcia nie damy rady pomóc Wawrzusiowi w takim stopniu, jak to jest możliwe. Z całego serca, chociażby za myśl o nim, dziękuję - napisał muzyk.

Jak można pomóc? Zbiórka pieniędzy jest prowadzona na stronie zrzutka.pl

NOONAN - co to jest

Zespół Noonan (NS) to genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, którego leczenie wymaga pracy wielospecjalistycznego zespołu. Przejawia się wadami rozwojowymi twarzoczaszki, nieprawidłowościami kardiologicznymi, niskorosłością, opóźnionym dojrzewaniem płciowym.

Zespół Noonan to zespół patologii wielonarządowych, który obejmuje zwłaszcza układ limfatyczny, sercowo-naczyniowy, kostno-szkieletowy, krwiotwórczy, moczowo-płciowy, ośrodkowy układ nerwowy.

Częstotliwość występowania choroby szacowana jest na 1:1000 do 1:2500 żywych urodzeń bez preferencji płci. Obraz kliniczny zespołu Noonan przypomina mocno objawy zespołu Turnera.

Jan Borysewicz o miłości swojego życia. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Polacy chorują ze stresu. Jak sobie z nim radzić? Lekarz: "Wystarczy wprowadzić w życie zasadę czterech S"

Ginekolog o szczepieniach przeciw COVID-19 dla ciężarnych

Jedzie rowerem przez Polskę i wspiera WOŚP. "Jak zacząłem planować tę podróż wiedziałem, że chcę komuś pomóc"

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości