Gwiazdy

Andrzej Grabowski – artysta wielu talentów napisał autobiografię. "Byłem spuszczany z okna na pasku amerykańskim"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Andrzej Grabowski to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów w Polsce. Znany i lubiany artysta postanowił napisać swoją autobiografię "Jestem jak motyl". Nam zdradził, jak zrodził się pomysł na jej nietypowy tytuł oraz opowiedział o czasach młodości.

Andrzej Grabowski o czasach młodości

Andrzej Grabowski przyszedł na świat w Chrzanowie 15 marca 1952 roku. Polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy oraz wokalista wychował się w Alwerni. Impulsem, który zapoczątkował myśli o karierze aktorskiej, był film "Rzymskie wakacje" obejrzany w przydomowej świetlicy. Jednak to starszy brat przetarł artystyczne szlaki.

Na mój wybór szkoły teatralnej rodzice nie reagowali, bo przetarte były szlaki. Mikołaj przetarł te szlaki, ale było wielkie nieszczęście w domu, gdy powiedział, że będzie zdawał do szkoły teatralnej. Ojciec zawsze mówił, że to może być hobby, nie zawód

- powiedział.

Mimo obiekcji rodziców pan Andrzej w wieku 17 lat rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, a następnie podjął pracę na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Jak przyznał, czasy młodości były szalonym okresem w jego życiu.

Miałem 17 lat, kiedy dostałem się do szkoły aktorskiej, więc hulaj dusza, piekła nie ma. Były wszystkie przyjemności związane z życiem studenckim. Jako jeden z najmłodszych zawsze byłem wysyłany po różne towary, które można było nabyć nocą. Byłem spuszczany z okna na pasku amerykańskim, pasek się urwał, a ja spadłem

– powiedział aktor.

Jaki w życiu prywatnym jest Andrzej Grabowski? Córka aktora, Katarzyna Grabowska przyznała, że tata ma skłonności do melancholii i bywa sentymentalny. Czasami lubi włączyć smutną muzykę i pozostać z własnymi przemyśleniami.

Oczywiście wiem, że należy patrzeć w przyszłość i myśleć o przyszłości, ale przychodzą różne myśli, że nawet aktor, który osiągnął w życiu bardzo dużo w swoim zawodzie, mówi, że zamyka te drzwi, bierze ostatni płaszcz i mówi, zapomnijcie o mnie, ale to nie jest jeszcze moja historia. W sercu ciągle maj

- podsumował.

"Jestem jak motyl" – autobiografia Andrzeja Grabowskiego

Andrzej Grabowski napisał barwną i gawędziarską autobiografię "Jestem jak motyl”. Wychowany w rodzinnej Alwerni mężczyzna po ponad sześćdziesięciu latach wraca wspomnieniami do czasów dzieciństwa, a niezwykła wrażliwość aktora, skrywana za żartami komedianta, doskonale wybrzmiewa między wierszami opowieści o jego życiu. W opisanych historiach znalazło się także miejsce na śmiech, smutek, kobiety, nostalgię i sztubackie wygłupy. Nam aktor wyjaśnił natomiast, skąd zrodził się pomysł na nietypowy tytuł książki.

'Jestem jak motyl', to jest tytuł piosenki, którą kiedyś zaśpiewałem i która kiedyś zrobiła nawet dosyć dużą w Polsce karierę. Życie aktorka jest też takie, że jest takim motylem, który się zmienia. Gdy ma złożone skrzydła, to jest brzydki, a gdy je rozłoży staje się piękny

– powiedział.

Andrzej Grabowski w Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Adam ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" ponownie zostanie mężem. "Jedno jest pewne, kocham ją"

Cezary Pazura ujawnił zarobki polskich aktorów. Podał konkretne kwoty. "Wiem, ile mogę poprosić, żeby mnie nie wyrzucili"

Mama mamie wilkiem. "Błędnie zakładamy, że mamy prawo do oceny czyjegoś doświadczenia"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Jarosławski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości