Andrzej Bizoń nie żyje. Mister Polski i aktor "Na Wspólnej" przegrał walkę z chorobą

Gwiazdy

Aktualizacja:
Christoph Hetzmannseder/Getty Images

Andrzej Bizoń zmarł w poniedziałek, 18 maja 2020 roku. Miał 44 lata. Mister Polski od 2010 roku walczył z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Choroba spowodowała, że od 7 lat był sparaliżowany i przykuty do łóżka. O śmierci aktora poinformował jego przyjaciel, który prowadził zbiórkę pieniędzy na leczenie.

Andrzej Bizoń nie żyje

W 2000 roku zdobył tytuł Mistera Polski, stając się jednym z najgorętszych nazwisk w show-biznesie. Przez ostatnie lata toczył jednak walkę o swoje zdrowie i życie. W 2010 roku zdiagnozowano u niego zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa , a trzy lata później doznał całkowitego paraliżu.

O śmierci Andrzeja Bizonia poinformował przez media społecznościowe jego przyjaciel, Mariusz Poreć. To on prowadził zbiórkę pieniędzy na wieloletnie i wymagające leczenie aktora.

Andrzej Bizon nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem – Bogiem prawdziwym

- napisał Mariusz Poreć.

Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających

- czytamy w poście.

Andrzej Bizoń - kariera

Po zdobyciu tytułu Mistera Polski zyskał możliwość reprezentowania kraju w konkursie Mister Intercontinental w Hanowerze w 2000 roku. Brał udział w wielu sesjach zdjęciowych, a na jego koncie jest również kilka znaczących ról m.in. w serialu "Na Wspólnej".

Rodzinie składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska