Gwiazdy

Ekskluzywny wywiad z Almą – piosenkarką, która podbija scenę popu. "Nareszcie czuję, że mogę nazwać siebie artystką"

Gwiazdy


Alma to 24-letnia wokalistka popowa z punkową duszą. Alma pochodzi z Finlandii. Udało jej się jednak zdobyć międzynarodową sławę, tworząc piosenki dla takich gwiazd, jak choćby Miley Cyrus. Teraz Alma spełniła kolejne swoje marzenie i wydała debiutancką płytę. W naszym programie opowiedziała o trudach sławy, nałogach i samodyscyplinie.

Debiutancki album Almy "Have You Seen Her?"

Alma osiągnęła właśnie kolejny sukces i wydała debiutancką płytą. Wokalistka fińskiego pochodzenia jest także współautorką ostatnich wielkich hitów Miley Cyrus. W swojej twórczości podejmuje tematy samoakceptacji, praw kobiet i depresji. W rozmowie z Gabi Drzewiecką opowiedziała o nowej płycie i słomianym zapale, z którym dotychczas się borykała.

Nigdy nie ukończyłam nawet liceum. Czuję, że to (wydanie płyty – przyp. red.) ważny moment w moim dorosłym życiu. Tworzyłam wcześniej wiele pojedynczych utworów dla siebie i innych artystów. Ale teraz, po premierze debiutanckiego krążka, nareszcie czuję, że mogę nazwać siebie artystką

- wyznała Alma.

Wokalistka w swoich piosenkach porusza temat własnych nastoletnich doświadczeń. Często są one bardzo mroczne. Czy rzeczywiście tak wspomina swoje dzieciństwo?

Myślę, że tak naprawdę miałam świetne dzieciństwo i okres bycia nastolatką, ale dużo imprezowałam. Czułam się wolna i niezależna. Było jednak wiele miłosnych niepowodzeń, pierwsze załamania i rozstania

- wspomniała piosenkarka.

O uzależnieniach w twórczości Almy

W utworze „Mama” Alma otwarcie śpiewa o chorobie alkoholowej. Jak przyznała, w jej życiu był moment, w którym piosenkarka zatraciła się w imprezowaniu. Musiała zadzwonić do swojej mamy, bo czuła, że nie radzi sobie z problemem. Na jakiś czas wróciła również do rodzinnego domu.

Show-biznes jest bardzo trudny dla młodej dziewczyny. Jest wiele okazji do imprez, na które musisz chodzić. A nasza praca polega tak naprawdę na zadowalaniu ludzi, fanów, więc czasem kosztowało mnie to zbyt wiele

- opowiedziała Alma. I przyznała, że kilka intensywnych imprez sprawiło, że poczuła się zmęczona sztucznym światem. Zapragnęła nałożyć na siebie samodyscyplinę. Gdy jest w trasie, imprezuje znacznie rzadziej. Zawsze też może zadzwonić do ukochanej mamy.

Teraz Alma skupia się na śpiewaniu. W zespole gra również jej siostra bliźniaczka.

Wszystko robimy razem

- podsumowuje Alma.

Zobacz także:

Koniec z udostępnianiem na Facebooku zdjęć z wizerunkami innych osób? Zapadł przełomowy wyrok sądu

Karolina z "Big Brothera" jest babcią. Zobacz, jak zmieniła się uczestniczka pierwszej edycji show

Bił i poniżał bezdomnego, a jego kolega to nagrywał. „Dużo osób mówi, że dobrze zrobiłem”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Reporter: Gabi Drzewiecka, Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości