Gwiazdy

Alicja Walczak z Big Brothera. Rekolekcje w zakonie dają jej wewnętrzną siłę

Gwiazdy

Aktualizacja:

Alicja Walczak to uczestniczka pierwszej polskiej edycji Big Brothera z 2001 roku. W czasie tych 18 lat w życiu Alicji nastąpiły ogromne zmiany. Artystkę w jej domu w Gdańsku odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

Wszechstronna artystka

Alicja Walczak jest malarką, fotografką. W rozmowie z Agnieszką Jastrzębska Alicja przyznała, że od czasu telewizyjnego show głównie pracowała nad sobą, wyznaczała sobie kolejne cele, zrobiła dodatkowe studia. Walczak jest absolwentką trzech fakultetów.

Jest dużo przestrzeni, w których ja chcę się realizować. Mam w domu swoją pracownię malarską i studio fotograficzne. Jestem też po wystawie moich fotografii „Energia światła”.

Alicja ma jeszcze kilka niespełnionych marzeń, między innymi chciałby zagrać w filmie oraz poprowadzić program telewizyjny.

>>> Zobacz też: Big Brother. Manuela Michalak, Alicja Walczak i Janusz Dzięcioł o nowych uczestnikach.

Już mam gotowy projekt na to. Chciałabym robić program z ludźmi, w których nastąpiła przemiana dzięki wierze. Byłoby to żywe świadectwo. Znam wiele takich osób, dla których coś było wcześniej niemożliwe, a dzięki uzdrowieniu wiarą nastąpiła przemiana.

Wiara ją uzdrowiła

Alicja jakiś czas temu zachorowała na raka płuc. Jak mówi, dzięki wierze została uzdrowiona.

Jak widzisz, że coś jest, a potem, że czegoś nie ma, to nie masz wątpliwości, że tu zadziałała siła boża. W modlitwie proszę zawsze o uzdrowienie.

Artystka swoją duchowość bardzo aktywnie pielęgnuje. Od 18 lat w czasie Wielkiego Postu jeździ do zakonu Werbistów, gdzie uczestniczy w rekolekcjach.

Są to misjonarze Słowa Bożego, którzy mają swoje ośrodki nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Oni posługują. Idziemy do cudownego człowieka ojca Jana Czachorka. Oprócz tego, że jest misjonarze, to również skończył filozofię. Jest to taka cudowna wspólnota.

Walczak przyznała, że rekolekcje dają jej siłę wewnętrzną, wiarę i nadzieję. To pozwala jej budować siebie taką, jaką chciałaby siebie widzieć. Jej proces pracy nad sobą trwa już od 20 lat, jednak ewoluował dopiero po programie Big Brother. Wówczas rozpoczęło się w niej uzdrowienie duchowe, moralne i fizyczne.

Alicja zaapelowała również do widzów DDTVN, by nie bali się marzyć.

>>> Zobacz też: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Big Brotherze.

>>>Maciej z Big Brothera przeprosił Dorotę Wellman na antenie! Zobaczcie, za co!<<<

>>>Do Big Brothera dołączyły dwie nowe osoby! Ich zadanie to... obserwować pozostałych uczestników.<<<

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości