Gwiazdy

Alicja Janosz w muzycznym świecie dzieci. „To jest moja przestrzeń. Kocham to!”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Alicja Janosz to polska wokalistka, autorka tekstów i osobowość telewizyjna. Popularność zdobyła wygrywając pierwsze w Polsce talent show. Jednak od kilku lat życie Ali nabrało zupełnie innego wymiaru. Została mamą i uczy w przedszkolu muzyki. O synku Tymku i muzykowaniu z dziećmi Alicja opowiedziała w studiu Dzień Dobry Wakacje.

Zaraża dzieci pasją do muzyki

Alicja Janosz na scenie jest od dziecka. Teraz swoją muzyczną przygodą chce zarazić najmłodszych. Alicja uczy muzyki w przedszkolu. Maluchy uwielbiają zajęcia z Panią Alą.

Wiem, odkąd jestem mamą i temat bliskości i rodzicielstwa stał się dla mnie ważny i jest częścią mojego życia, że dzieci są odkrywcami z natury. Są najlepszymi naukowcami na świecie. Jak tylko stworzymy im przestrzeń służącą ich rozwojowi, one to wykorzystają. W niesamowity, nieprzewidywalny przez nas dorosłych sposób.

- przyznała Alicja.

Jest bardzo skromną dziewczyną, która przekazuje swoją pasję do śpiewania i muzyki. Przychodzi ze swoimi pomysłami do dzieci. Grają razem na instrumentach i nie zmusza ich do niczego, przez to te zajęcia są takie fajne i tak dużo dzieci bierze w nich udział.

- zdradziła Joanna Hrehorowicz z Wolnej Szkoły w Domaszczynie.

Mąż Alicji – Bartosz Niebielecki dodaje, że Alicja zawsze miała świetne podejście do dzieci.

Co można zauważyć na przykładzie naszego synka Tymka. Alicja jest najlepszą mamą na świecie. I taka sama stara się być do innych dzieci. Podchodzi do nich ze zrozumieniem i szacunkiem.

Alicja zaczynała swoje zajęcia z przedszkolakami od ich poznawania.

Tego, co na dzieci działa. Co je interesuje, bo chciałam przekazać im swoją pasję. Przy okazji czegoś ich nauczyć. Chciałabym spowodować, że muzyka będzie im się dobrze kojarzyć i będą miały ją w swoim życiu.

W czasie wolnym Alicja razem z mężem nagrywają pierwszą płytę z piosenkami dla dzieci.

To będzie muzyka wielogatunkowa. Słuchamy różnej muzyki z Alicją. Nie chcieliśmy się zamykać na jeden styl muzyczny. Przez to ta płyta nabierze takiego waloru edukacyjnego.

To jest moja przestrzeń. Kocham to. To jest dla mnie tak naturalne, jak nic muzycznego wcześniej.

- podsumowała Alicja.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości