Gwiazdy

Alicja Janosz o nowym repertuarze: "Uwierzyłam, że taka mała ja może dać coś temu wszechświatowi"

Gwiazdy

Dla Alicji Janosz świat dzieci stał się najważniejszy po tym, jak sama została matką. Pod koniec marca 2020 r. wydała płytę "Alicja Janosz Dzieciom". Teraz zmienia repertuar. Wokalistka stawia na siebie i na to, co jej w duszy gra. Na naszej scenie wykonała nowy singiel "Puść", a w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o przesłaniu, jakie niesie jej muzyka. Artystka zdradziła również, jak wspomina początki swojej kariery.

Odmieniona Alicja Janosz

Wokalistka w minionym roku postanowiła nagrać płytę "Alicja Janosz Dzieciom", którą wraz z mężem zadedykowała swojemu synkowi, 6-letniemu Tymonowi. Czas pandemii sprawił, że odkryła siebie na nowo. Alicja Janosz, goszcząc w Dzień Dobry TVN, zdobyła się na wyznanie, mówiąc, że dopiero teraz czuje się dojrzała oraz z pewnością i wiarą w siebie tworzy muzykę, taką, jaką podpowiada jej serce .

- Dla mnie cały poprzedni rok był skoncentrowany i na moim, i na innych dzieciach. Za tą płytą poszły koncerty, które mogliśmy grać. Kiedy przyszedł pierwszy lockdown, to zamknęliśmy się w domach, a ja zajrzałam do tego domu we mnie. I poodkurzałam pokoje, do których nie zaglądałam. Kiedy zrobiłam krok w tę stronę, to wszechświat zaczął mnie wspierać w tym - powiedziała nam Alicja Janosz.

- Uwierzyłam na nowo w to, że taka mała ja może dać coś temu wszechświatowi. To takie odkrycie moje minionego roku. To wielka ulga, że daje sobie prawo na to, żeby wyrażać muzyką to, co jest moją wrażliwością - dodała.

Alicja Janosz na scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazda nie tylko opowiedziała nam o tym, jak dzisiaj wygląda jej życie, ale także zaprezentowała nam na żywo swój najnowszy singiel "Puść". Warstwa liryczna skrywa niebanalne przesłanie o nowym starcie.

- Piosenka "Puść" jest o godzeniu się z przeszłością, o godzeniu się z najbardziej mrocznymi fragmentami, które każdy z nas w sobie ma, z zaopiekowaniem tego i ze zgodą chociażby tego, co dzieje się wokół - mówiła Alicja Janosz w Dzień Dobry TVN

Warto dodać, że singiel jest zapowiedzią solowej płyty Alicji, która dedykowana będzie kobietom.

Twórczość Alicji Janosz

Alicja Janosz jako 17-letnia wokalistka wygrała talent show, w którym rywalizowała z Eweliną Flintą oraz Szymonem Wydrą. Jeszcze niedawno jej priorytetem była edukacja muzyczna dzieci oraz praca w przedszkolu. Alicja udzielała się także w mediach społecznościowych, gdzie przez kilka lat prowadziła warsztaty wokalne dla maluchów. Teraz postawiła na rozwój kariery artystycznej w nieco innym kierunku.

- Kiedy pierwszy raz spotykasz się tym, co niesie za sobą popularność i pewne tempo życia i narażanie się na konfrontację w sytuacjach, które są poza strefą komfortu - to wymaga ogromnego poczucia własnej wartości i tej umiejętności trwania przy sobie. Miałam 17 lat i nie miałam prawa wiedzieć rzeczy , które dzisiaj już wiem, bo je przeżyłam. Fajnie byłoby uczyć się na cudzych błędach i z cudzych doświadczeń - wspominała w Dzień Dobry TVN początki swojej kariery Alicja Janosz.

Zobacz wideo: Alicja Janosz w piosence "Puść"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości