Gwiazdy

Alessandro Michele zrezygnował ze stanowiska dyrektora kreatywnego Gucci. Co dalej z marką?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Za sukcesem każdego prestiżowego domu mody stoi projektant. Domem Gucci od 7 lat kierował dyrektor kreatywny Alessandro Michele. Informacja o rezygnacji z funkcji zaskoczyła całą branżę. Dlaczego wizjoner, który nadał marce nowego ducha, opuścił posadę?

Dom mody Gucci bez projektanta

Alessandro Michele zrezygnował z pracy dla Gucci. Z marką związany był od 20 lat, a od 7 pełnił funkcję dyrektora kreatywnego. To właśnie on w ostatnich latach tchnął w projekty nowe życie, a jego ekstrawaganckie stylizacje pokochało wiele gwiazd. Niejednokrotnie w kreacjach Gucci występowali Harry Styles czy Dakota Johnson.

Alessandro Michele na swoim koncie miał także inny wielki sukces. Za jego rządów Gucci zostało uznane za najbardziej pożądaną markę 2022 roku. Wielkie zdziwienia pojawiło się więc na twarzach ludzi związanych ze świata mody, gdy okazało się, że Michele odchodzi z firmy. Dlaczego to zrobił?

- Są chwile, kiedy drogi rozchodzą się z powodu różnych perspektyw, które każdy z nas może mieć. Dziś kończy się dla mnie niezwykła podróż, trwająca ponad dwadzieścia lat, w firmie, której niestrudzenie poświęciłem całą swoją miłość i pasję twórczą - napisał w oficjalnym oświadczeniu Alessandro Michele.

Alessandro Michele – co dalej?

Jak donoszą zagraniczne źródła, prawdopodobnie decyzję o odejściu dyrektora kreatywnego podjął François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny firmy Kering, do której należy Gucci. - Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Podobno zyski nie są tak wysokie, jakby sobie prezes życzył. Panowie rozjeżdżają się także w wizji marki - powiedział Mateusz Hładki.

Podobno firma ma wrócić do korzeni i ponownie postanowić na dawną klasykę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości