Gwiazdy

Aleksandra Żebrowska wspomina początki swojego macierzyństwa. „Nie od razu odnalazłam się w tej roli”

Gwiazdy

Aktualizacja:
Ola i Michał Żebrowscy

Aleksandra Żebrowska jest mamą z wieloletnim doświadczeniem, ponieważ wraz z mężem, Michałem, wychowuje dwóch synów. Początkowo odnalezienie się w nowej roli nie było dla niej proste. Mimo że Aleksandra miała wsparcie bliskich, zmagała się z wieloma lękami, a w środku targały nią sprzeczne emocje. Aktualnie Żebrowska spodziewa się swojego trzeciego dziecka. Jak się dziś czuje?

Aleksandra Żebrowska o początkach macierzyństwa

Aleksandra Żebrowska swoje pierwsze dziecko, synka Henryka, urodziła, gdy miała 22 lata. W wywiadzie dla "Baby by Ann" zdradziła, że macierzyństwo było dla niej oczywistą sprawą i od samego początku była gotowa na wszelkie niedogodności, takie jak choćby nieprzespane noce. Początki rzeczywiście nie należały do najłatwiejszych.

Nie od razu odnalazłam się w tej nowej roli. Uwielbiam dzieci, jestem najstarszą siostrą z ośmiorga rodzeństwa i kocham być mamą, ale ciąża, poród i połóg nie były tym, czego oczekiwałam

- zaznaczyła.

Choć od samego początku mogła liczyć na wsparcie swojego męża, Michała Żebrowskiego, jak i całej rodziny, przez długi czas miała poczucie, że coś jest nie tak.

Dopiero po kilku miesiącach jakoś psychicznie odżyłam

- wyznała.

Zwróciła przy tym uwagę, że naprawdę wiele kobiet zmaga się po porodzie z szeregiem różnorodnych emocjami, nie tylko tych pozytywnych. Towarzyszą im m.in. strach i poczucie samotności. A jak Aleksandra czuje się teraz, oczekując narodzin trzeciego dziecka?

Przypominamy też materiał, w którym o samotności młodych mam rozmawiały w Dzień Dobry TVN Olga Kalicka i Magdalena Tereszczuk.

Aleksandra Żebrowska w trzeciej ciąży

Aleksandra i Michał Żebrowscy są już szczęśliwymi rodzicami 10-letniego Henryka i 6-letniego Franciszka. Aktualnie oczekują narodzin swojego trzeciego dziecka. Oczekiwanie to przypadło na trudny czas pandemii, co wywołało lęki u żony aktora – bała się, że mąż nie będzie mógł towarzyszyć jej w tej ważnej chwili. Aleksandra obawiała się także, że po samym porodzie nie będzie miała kontaktu z maleństwem.

Obecnie jesteśmy w takim momencie pandemii, że wiele obostrzeń zostaje stopniowo znoszonych. Teraz już wiem, że najprawdopodobniej będę mogła rodzić z mężem i że nie zostanę rozdzielona z dzieckiem zaraz po porodzie – co jest dla mnie bardzo ważne

- przyznała.

Obecnie Żebrowska przygotowuje już całą wyprawkę, w czym pomagają jej przyjaciółki i siostry.

Przesyłają mi pocztą ciuchy ciążowe, podrzucają gadżety bobasowe pod drzwi

- wyjaśniła.

Małżeństwo póki co mieszka jeszcze w górach, jednak Aleksandra Żebrowska ma nadzieję, że przed porodem oboje zdążą wrócić do Warszawy.

Zobacz też:

Robert Lewandowski został wujkiem. Siostra sportowca urodziła i zdradziła płeć dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?

Maja Hyży odlicza dni do porodu. „Brzuch poszedł w dół”

Marta Żmuda Trzebiatowska o macierzyństwie: „Na pewno popełniam mnóstwo błędów, ale daje sobie też na to przyzwolenie”

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości