Gwiazdy

Aleksandra Popławska w serialu "Szadź" tropi mordercę. "Bardzo ważny jest wątek prywatny mojej postaci i na to stawiałam"

Gwiazdy

Silna, energetyczna, emocjonalna komisarz Agnieszka Polkowska rozwiązuje sprawę zabójcy młodych kobiet. To rola, którą Aleksandra Popławska gra w "Szadzi", produkcji Player Original. Serial nie epatuje zbrodnią i krwią - podkreślała aktorka w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Aleksandra Popławska w serialu "Szadź"

Komisarz policji w pracy jest silną i pewną siebie kobietą. To do niej trafia sprawa seryjnego mordercy, którą musi rozwiązać wspólnie z komisarzem Tomaszem Mrówcem. Nie wie, że została zaangażowana w śledztwo nieprzypadkowo. Taka jest Agnieszka Polkowska, czyli postać, w którą w serialu "Szadź" wciela się Aleksandra Popławska.

Komisarz Polkowska jest bardzo energetyczna, emocjonalna, działa impulsywnie

- opowiada Aleksandra Popławska w Dzień Dobry TVN.

Czy aktorka miała do tej roli specjalne przygotowania i treningi?

Na planie zawsze jest ktoś, kto nam podpowiada od strony merytorycznej, jak to ma wyglądać. Już na bazie scenariusza powstaje profil psychologiczny postaci. Ja nie miałam takich konsultacji, działam intuicyjnie. Wątek kryminalny jest główną osią, ale dla mnie bardzo ważny jest wątek prywatny mojej postaci i na to stawiałam

Komisarz Polkowska zmaga się z chorobą alkoholową. Uczestniczy w spotkaniach anonimowych alkoholików, podczas których odsłania swoją wrażliwą stronę, choć nigdy nie mówi całej prawdy.

Walczy z tym nałogiem cały czas. I walczy o to, żeby odnaleźć zaufanie swojej córki, którą straciła przez swoją chorobę

- podkreśla aktorka.

Jej zdaniem, zaletą "Szadzi" jest fakt, że serial nie epatuje zbrodnią i krwią.

Dla kogoś, kto ma dosyć takich obrazów, a woli się skupić na warstwie psychologicznej, będzie to zdecydowanie fajna propozycja. A z drugiej strony to, że znamy od początku mordercę, wiemy, kim on jest, tylko nie znamy motywu

- zachęca Aleksandra Popławska.

"Szadź" - fabuła

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

"Szadź" - opis serialu

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary.

"Szadź" - obsada

W rolach głównych plejada gwiazd, m.in. Maciej Stuhr ("Belfer", "Pisarze", "Polityka"), Aleksandra Popławska ("Wataha", "Kobiety Mafii"), Cezary Łukaszewicz ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"), Bartosz Gelner ("Legiony"), Anna Cieślak ("Na Wspólnej") i Emma Giegżno ("Na bank się uda").

"Szadź" - gdzie oglądać?

Serial „Szadź” jest dostępny na platformie VOD player.pl. Premiera pierwszego odcinka odbyła się w czwartek, 30 kwietnia 2020 roku.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości