Aleksandra Popławska o depresji i ojcu alkoholiku. W jaki sposób pokonała chorobę?

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Aleksandra Popławska zdobyła się na szczere wyznanie - jakiś czas temu zmagała się z depresją. Wiedziała, jak bardzo podstępna jest ta choroba, bo to właśnie ona zabrała aktorce ojca, który popadł w alkoholizm. W jaki sposób walczyła o powrót do zdrowia?

Aleksandra Popławska o walce z depresją

Aleksandra Popławska, którą widzowie TVN znają m.in. z seriali "Druga szansa" i "Szadź", udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że ma za sobą trudne doświadczenia życiowe. Jej ojciec zmagał się z alkoholizmem, a ona sama cierpiała na depresję.

- To depresja zabrała go (ojca, przyp. red.) z tego świata, prowadziła go w stronę ciemności, którą starał się rozjaśniać alkoholem. Używki w takich sytuacjach nie pomagają, są złe. Dziś wiem, że gdy tylko widzi się choćby najmniejsze zalążki depresji, trzeba natychmiast udać się do lekarza, a nie szukać doraźnych rozwiązań – wskazuje aktorka w "Gali".

Popławska miała depresję jako dwudziestoparoletnia dziewczyna. Dzięki terapii uwolniła się od choroby, a teraz – jak sama podkreśla – docenia każdy dzień i lubi żyć.

- Uważam, że każda osoba, która doświadczyła jakiejś trudnej sytuacji, choroby, traumy i wyszła z niej zwycięsko, inaczej patrzy na życie. Radość z kolejnej szansy, jaką się dostało, jest tak wielka, że chce się nią wypełnić każdą chwilę. Nawet jeśli mam gorszy dzień, szybko się z tej emocji potrafię uwolnić medytacją lub praktyką jogi, spacerem albo telefonem do bliskiej osoby – mówi Aleksandra Popławska.

Aktorka przyznaje, że depresja sprawiła, że w pewnym momencie - tak, jak jej ojciec - próbowała sięgać po używki, ale na szczęście nie uzależniła się od niczego. Zdawała sobie bowiem sprawę z tego, jakie nałóg ma konsekwencje dla rodziny i osoby uzależnionej.

- Bywa, że ta walka trwa latami, co obserwowałam również w domu rodzinnym – podkreśla.

Aleksandra Popławska w serialu "Szadź"

Przypomnijmy, że Aleksandra Popławska gra jedną z głównych ról w serialu Player i TVN, pt. "Szadź". Wciela się w nim w komisarz Agnieszkę Polkowską, która angażuje się w śledztwo dotyczące brutalnego morderstwa młodej kobiety. Nie wie jednak, że jej obecność w śledztwie nie jest przypadkowa.

Serial "Szadź" dostępny jest na platformie Player.pl .

Zobacz wideo: Aleksandra Popławska: "Nie wiem dlaczego nikt mnie nie chce zaprosić do zagrania w komedii"

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: Gala