Gwiazdy

Aleksandra Konieczna przed festiwalem w Wenecji. Nic nie stresuje jej bardziej niż czerwony dywan

Gwiazdy

Aktualizacja:

„Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy swoją premierę będzie miał na festiwalu filmowym w Wenecji. Film polskiego reżysera zakwalifikował się również do festiwalowego konkursu. Do Wenecji wybiera się aktorka Aleksandra Konieczna, która w filmie zagrała kościelną. Jak przygotowuje się do festiwalu?

Festiwal filmowy w Wenecji

Już niedługo rozpocznie się międzynarodowy festiwal filmowy w Wenecji, który uchodzi za najstarszą tego typu imprezę filmową na świecie! Tegoroczna 76. już edycja festiwalu zacznie się w środę 28 sierpnia i potrwa do soboty 7 września. Na festiwal wybiera się Aleksandra Konieczna.

Aktorka zagrała w filmie Jana Komasy „Boże Ciało”, który dostał się do konkursu na festiwalu w Wenecji Giornate degli Autori. W konkursie tym bierze udział 12 filmów z całego świata. Stawką są nagrody Director’s Award (przyznawana przez oficjalne jury konkursu), BNL People’s Choice Award (przyznawana przez publiczność) oraz Europa Cinemas Label (wiąże się z szerszą dystrybucją).

Polska premiera filmu została przewidziana na 11 października. Fabuła filmu opowiada historię młodego chłopaka, który po wyjściu z poprawczaka postanawia udawać księdza.

Jestem przekonana, że na festiwalu nikt nie rozpozna mnie w tej postaci, którą gram w „Bożym Ciele”, bo tam gram sztywną i siwą kościelną. To bardzo dziwny i bardzo piękny film. Mam satysfakcję, że biorę udział w dobrej produkcji.

Jak Aleksandra Konieczna przygotowuje się do festiwalu?

Na festiwal w Wenecji Aleksandra Koniczna wybrała kreację od polskiego projektanta Tomasza Ossolińskiego.

Odbierałam „Orła” za „Ostatnią rodzinę” w kreacji Tomka, dlatego też i tym razem poprosiłam go, żeby uszył mi suki na te wyjątkowe wydarzenie. Kreacja powstaje, ale nic nie stresuje mnie bardziej niż czerwony dywan. Tomek dał mi taką radę, bym traktowała ten dywan jako swoją kolejną rolę.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości