Gwiazdy

Aleksandra Konieczna o karierze akademickiej: „To jest takie spokojne lądowanie”

Gwiazdy

Aleksandra Konieczna to wielokrotnie nagradzana aktorka znana z wielu wybitnych kreacji zarówno filmowych, jak i teatralnych. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej nowej roli… profesor w Łódzkiej Szkole Filmowej.

„Aktor to jest bezczelna istota”

Kreacje aktorskie Aleksandry Koniecznej w takich produkcjach, jak „Ostatnia rodzina” czy „Jak pies z kotem” zaowocowały nie tylko szerokim uznaniem publiczności oraz krytyków, ale również przyniosły jej szereg nagród . Obecnie, Aleksandra Konieczna przekazuje swoją wiedzę studentom Łódzkiej Filmówki i wprowadza młodzież w tajniki sztuki aktorskiej. Prowadzone przez nią zajęcia opierają się na metodzie Stelli Adler, żyjącej w XX wieku aktorki i pedagog. Swoim studentom przekazuje zbiór aktorsko-koncentracyjnych ćwiczeń, które jak sama zaznacza, są niebywale praktyczne, trudne i szybko przekładające się na rezultaty.

Ja bardzo dużo dostałam, nie tylko filmowo, ale przede wszystkim teatralnie, od wybitnych reżyserów i całe lata praktyki. Teraz chcę oddać to dzieciakom. Oni mnie zasilają, ja się od nich też uczę o świecie, o rzeczywistości – wyznała aktorka.

Zapytana o to, czy swoją aktorską emeryturę wyobraża sobie w roli nauczyciela, Konieczna odpowiedziała, że nie tylko nie miałaby nic przeciwko, a wręcz chciałaby, żeby tak potoczyła się jej kariera. Zwłaszcza, że w jej opinii zawód aktora jest niezwykle trudny i kiedyś musi dobiec końca.

Zobacz też:

Andrzej Sapkowski króluje na Amazonie

Iza Miko o tym, kto stoi za jej zabawnymi filmikami na Instagramie: "Tworzę swój świat"

Mrożąca krew w żyłach historia Teresy Nawrot. „W teatrze Grotowskiego przeżyłam niebo i piekło”

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości