Gwiazdy

Aktywny weekend gwiazd. Ania Kalczyńska pobiła życiowy rekord

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNKamil Piklikiewicz/East News

Nie od dziś wiadomo, że bieganie pomaga zmniejszyć stres oraz pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. A w dobie pandemii to szczególnie ważne. Dlatego coraz więcej osób ze świata show-biznesu stara się aktywnie spędzać weekend. Na jakie sporty stawiają?

Weekend dla większości Polaków to czas na odpoczynek i słodkie leniuchowanie. Część osób, by "zresetować" mózg i przygotować się na nowe wyzwania zawodowe, preferuje aktywny sposób spędzania czasu. Spacer po lesie czy wycieczka rowerowa działa jak lek na skołatane nerwy. Przeglądając media społecznościowe, możemy śmiało stwierdzić, że modny jest jogging. Bieganie pozyskało także wielu sympatyków wśród gwiazd. Ostatnio pisaliśmy o dziennikarce Anicie Werner, która po raz pierwszy przebiegła półmaraton.

Anna Kalczyńska pobiła rekord

Teraz kolejna dziennikarka naszej redakcji pobiła rekord. W minioną niedzielę Anna Kalczyńska pokonała pięciokilometrowy dystans w 27 minut i 6 sekund, o czym poinformowała na swoim profilu na Instagramie. Po joggingu zamieściła zdjęcia i opatrzyła je hasztagami "życiówka", "motywacja", "inspiracja", "dzięki Iga".

Pod postem dostrzeżemy gratulacje od jej koleżanek po fachu, m.in. wspomnianej wcześniej Anity Werner oraz Moniki Olejnik, która również ciężko trenuje.

Borys Szyc aktywnie spędza czas z synem

Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że w miniony weekend pierwszy wspólny bieg odbył Borys Szyc ze swoim synem. Aktor postanowił zaznać sportu razem z Heniem i ulokował pociechę w trójkołowym wózku. Wspólnie przemierzali warszawską Saską Kępę.

Pierwsze bieganie z synem. Jest się na kim oprzeć

– napisał aktor.

Sport to zdrowie

Miłośników biegania wśród gwiazd nie brakuje. Do grona osób, które uprawiają ten sport, zliczają się również Małgorzata Socha, Maciej Stuhr czy Joanna Koroniewska. Potwierdzają to ich posty w mediach społecznościowych. Z kolei Bartek Jędrzejak poszedł o krok dalej i w sobotę wyciskał siódme poty na siłowni.

Nie ważne, czy pobijamy rekordy życiowe w bieganiu, czy jeździe na rowerze, ważne, że dbamy o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto przypomnieć, że 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, a eksperci jak mantrę powtarzają, że aktywność fizyczna podnosi endorfiny.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Pobiła rekord sportowy sprzed 26 lat, sama mając jedynie... 11. "Na początku rodzice zachęcali mnie do biegania"

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości