Gwiazdy

Aktorzy spektaklu "Awantura w Chioggi" o konfliktach. "Jestem zwolennikiem dialogu"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Awantura w Chioggi
Awantura w Chioggi Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

26 maja na deskach Teatru Polskiego w Warszawie będzie miała miejsce premiera "Awantury w Chioggi" w reżyserii Edwarda Wojtaszka. W Dzień Dobry TVN pojawili się grający w spektaklu aktorzy Krzysztof Kwiatkowski oraz Tomasz Błasiak.

"Awantura w Chioggi" - o czym jest spektakl?

- Awantura o pozornie błahą rzecz - kawałek dyni, która urasta do konfliktu rodzinnego nawet - powiedział Tomasz Błasiak.

Krzysztof Kwiatkowski wciela się w postać koadiutora, czyli zastępcy sędziego. To on zobowiązuje się załagodzić ten konflikt.

- Nie przychodzi mu to łatwo z tego względu, że jednak te wszystkie postaci komedii cechują się silnymi osobowościami, gorącą krwią. Nie jest to łatwe, pojawiają się liczne problemy - zaznaczył Krzysztof Kwiatkowski.

- Moja postać to Antonio Koszyk, szef rybaków z Chioggi. Taki bardziej stateczny człowiek, który próbuje ogarnąć i na swój sposób załagodzić zaistniałą sytuację. Nie bardzo mu się to udaje, dobrze, że jest koadiutor - dodał Tomasz Błasik.

Jak rozwiązywać konflikty?

Prowadzący program Dzień Dobry TVN, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik zapytali o to, jak w życiu prywatnym, ale też zawodowym, aktorzy rozwiązują konflikty.

- Ja jestem zwolennikiem dialogu, zawsze. Wysłuchania obydwu stron konfliktu i generalnie takich mediacji z korzyścią dla widza na scenie, ale też prywatnie. Ja zawsze podchodzę tak właśnie mediacyjnie - powiedział Kwiatkowski.

Podobny sposób na rozwiązywanie konfliktów ma Tomasz Błasiak.

- Ja wczoraj zdałem sobie sprawę, że postać Antoniego w tym spektaklu jest troszkę podobna do mnie, bo to jest również człowiek, który chce [konflikt - przyp. red.] rozwiązać, nie go zaogniać, nie postawić na swoim, tylko (...) jakoś dojść do porozumienia - stwierdził Tomasz Błasiak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości