Gwiazdy

Cezary Pazura o filmie "Druga połowa": "To jest historia o miłości z wielką piłką w tle"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Druga połowa" to komedia romantyczna, w której wątek miłosny przeplata się z opowieścią o futbolu. Ma więc rozbudzać różnego rodzaju emocje. Ekipa Dzień dobry TVN podczas premiery zapytała aktorów o ich role oraz odczucia, jakie towarzyszyły im podczas pracy nad filmem.

Film "Druga połowa" powstawał w czasie epidemii, prace na planie rozpoczęto ponad rok temu, a niektóre sceny kręcone były jeszcze w 2021 r. W kinach film wyświetlany jest od 28 maja.

Aktorzy o filmie "Druga połowa"

- To jest historia o miłości z wielką piłką w tle – mówi Cezary Pazura . – "Druga połowa" jest bardzo dobrą propozycją na czas po pandemii, bo to jest przede wszystkim film lekki – dodaje i zaznacza od razu, że lekki nie znaczy głupi.

– Gram dziennikarza sportowego, który jest skonfliktowany z trenerem reprezentacji Polski i choć moim celem jest dobro drużyny, to gdzieś po drodze poznaję kobietę swojego życia – jak się okazuje, córkę trenera – opowiada o swojej roli Jacek Knap.

Marianna Zydek swoją bohaterkę opisuje tak: - Magda jest lekarką, myślę, że taką dziewczyną, jakich jest w Polsce bardzo dużo. Próbuje być zwykłą osobą, mimo że jej ojciec jest znany w całej Polsce. Cały porządek, który Magda sobie ustanowiła, pewnego dnia zostaje zaburzony przez pewnego tajemniczego bruneta.

– Zdjęcia rozpoczęły się tuż przed ogłoszeniem pierwszego lockdownu. Potem musieliśmy czekać, aż będzie można wrócić na plan – wspomina Maciej Musiał, który gra gwiazdę polskiej reprezentacji.

– Szczerze mówiąc, kiedy kręciliśmy to w czasie drugiej fali koronawirusa to był strach, czy zdjęcia się skończą, czy ktoś nie zachoruje poważnie – mówi Rafał Rutkowski. – Jest to pierwsza premiera po pandemii, więc strasznie się cieszę i czekam na następne. Boję się, że jak to się wysypie to będzie premiera po premierze i będziecie mieć dużo roboty, ale życzę sobie tego i widzom absolutnie też - dodaje.

W filmie gra również Małgorzata Rozenek-Majdan. To debiut gwiazdy na dużym ekranie.

Reżim sanitarny w kinach

Od 28 maja działają kina oraz inne instytucje kultury. W kinach może być zajęta tylko połowa miejsc na widowni. Obowiązuje reżim sanitarny: dezynfekcja rąk, maseczki.

Widzowie muszą zachowywać dystans i nie mogą spożywać napojów lub posiłków.

Zobacz także:

Andżela z "13 posterunku" po latach. Co dziś robi Joanna Jędrejek? "Zagranie w sitcomie bardzo silnie określa osobowość aktora"

Trzyletnia córka Cezarego Pazury pierwszy raz oglądała tatę w telewizji. Aktor zwrócił się do niej z naszych kanap

Kina są już otwarte. Na jakie produkcje możemy się wybrać? Oto propozycje Anny Wendzikowskiej

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości