Gwiazdy

Obsada "Magdy M." po latach. Joanna Brodzik opowiedziała nam o scenie pocałunku z Pawłem Małaszyńskim

Gwiazdy

Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

W tym roku mija 15 lat od premiery "Magdy M." i emisji pierwszego odcinka kultowego serialu. Joanna Brodzik, Daria Widawska i Paweł Małaszyński zdradzili nam, jak wspominają tamte czasy. Które ze scen zapadły im najbardziej w pamieć?

Joanna Brodzik w "Magdzie M."

Joanna Brodzik wcieliła się w główną, tytułową postać, czyli prawniczkę Magdę Miłowicz. Widzowie przez lata kibicowali jej relacji z serialowym Piotrem Korzeckim. Aktorka przyznaje, że to było najtrudniejsze, jak do tej pory, wyzwanie zawodowe.

Z jednej strony największy challenge i odpowiedzialność, a z drugiej ogromna satysfakcja i przyjemność

- wyznaje.

Serial był projektem oryginalnym, napisanym przez Radosława Figurę z myślą właśnie o niej. Joanna Brodzik tłumaczy, że była to niezwykle komfortowa zawodowo sytuacja. Aktorka do roli przygotowywała się na długo przed powstaniem ostatecznej wersji scenariusza.

Miałam czas na to, żeby skorzystać z uprzejmości moich znajomych prawników i "popracować" z nimi w kancelarii

- mówi.

Brała udział w rozprawach, przyglądała się zawodowcom. Jak dodaje, dowiedziała się wówczas rzeczy, o których normalnie nie miałaby pojęcia. Chociażby tego, dlaczego prawnicy często mają pogniecione togi.

Dlatego, że najczęściej wpychają je do teczki i lecą dalej

- tłumaczy.

Największe wyzwanie na planie "Magdy M." według Joanny Brodzik

Aktorka wspomina, że cały serial kręcony był w naturalnych wnętrzach i plenerach, co przekładało się na prawdziwość i piękno Warszawy, którą fotografował i "upiększał" autor zdjęć Jarosław Żamojda.

Zdarzały się takie przygody, jak kręcenie, kiedy na dworze było poniżej minus dwudziestu stopni

- mówi.

W Warszawie zima była wówczas wyjątkowo mroźna. Produkcje innych seriali zostały wstrzymane, jednak grafik montażowy ekipy "Magdy M." był napięty i nagrywać było trzeba. Nie obyło się więc bez wymagających scen. Jedną z nich w szczególny sposób wspomina Joanna Brodzik.

Pamiętam taki wieczór, kiedy z Pawłem Małaszyńskim kręciliśmy scenę pocałunku i panie charakteryzatorki, żebyśmy nie zostali na wieczność ze zmarzniętymi ustami, przynosiły nam kostki lodu, które musieliśmy cały czas trzymać w buzi, żeby wyrównywać temperatury. Ten pocałunek głównie kojarzy mi się z wazeliną, którą obydwoje byliśmy wysmarowani, żeby nie przymarzły nam do siebie usta

- opowiada z uśmiechem.

Daria Widawska w "Magdzie M."

Daria Widawska w "Magdzie M." wcieliła się w postać Agaty Bieleckiej, przyjaciółki Magdy Miłowicz. Aktorka zdradziła nam, że bardzo dobrze wspomina tamte lata.

Dla mnie to był wspaniały czas, ponieważ to był mój pierwszy duży serial, pierwsza duża rola. Czas wielkich nadziei, optymizmu, ale i nauki, ponieważ uczyłam się wszystkiego na planie – co to jest kamera, jak tworzyć postać. Miałam wspaniałych kolegów i partnerów, w związku z czym było się od kogo uczyć

- wspomniała.

W późniejszym czasie Daria Widawska zagrała również w innych, serialowych produkcjach, takich jak: "Prawo Agaty", "39 i pół", "Apetyt na życie" czy w filmie "Plagi Breslau". Czy po tylu latach zgodziłaby się wystąpić w ewentualnej kontynuacji "Magdy M."?

Wszystko jest kwestią scenariusza. Oczywiście, nie chciałabym wracać do tamtej rzeczywistości w identycznym wydaniu, bo świat się zmienił, czasy się zmieniły, w końcu 15 lat minęło. To byłaby więc kwestia dobrego scenariusza, pomysłu jak to ująć w nowej rzeczywistości, jak losy bohaterów mogłyby się dalej potoczyć, żeby wciąż były ciekawe dla widza. Jeżeli taki scenariusz by się pojawił, to oczywiście, czemu nie

- przyznała w rozmowie z nami.

Paweł Małaszyński w "Magdzie M."

Paweł Małaszyński w serialu "Magda M." zagrał ukochanego tytułowej bohaterki, Piotra Korzeckiego. Wiele pań wzdychało wtedy do przystojnego prawnika, a sama rola przyniosła mu ogromną popularność. Aktor zdradził nam, jak pamięta tamte czasy.

Było miło, sympatycznie. Na pewno nikt się z nas nie spodziewał takiego sukcesu serialu. Pewnie sukces wszystkich bardzo zaskoczył – oczywiście pozytywnie. Ja mam same miłe wspomnienia z tym serialem

- powiedział.

Aktor zagrał w późniejszych latach w wielu innych produkcjach, jak: "Katyń", "Skrzydlate świnie". "Listy do M." czy "Belle Epoque". Do 2019 roku wydał sześć albumów studyjnych z założonym przez siebie zespołem Cochise. Na 2 lata przed emisją "Magdy M." związał się z Teatrem Kwadrat, na którego deskach można oglądać go po dziś dzień.

Bartek Kasprzykowski w "Magdzie M."

Bartek Kasprzykowski w serialu "Magda M." wcielił się w postać Wojciecha Płaski, przyjaciela Piotra Korzeckiego, a przez pewien czas także ukochanego Agaty Bieleckiej. Aktora mogliśmy oglądać później także w: "Teraz albo nigdy!" czy "39 i pół tygodnia". Miał również przygody z dubbingowaniem - jego głosem przemawiali bohaterowie w "Toy Story 3" i "Asterix na olimpiadzie"

W 2009 roku związał się z aktorką Tamarą Arciuch, z którą doczekał się syna Michała oraz córki Nadii.

Kasia Bujakiewicz w "Magdzie M."

W serialu "Magda M." bohaterką graną przez Kasię Bujakiewicz była Mariola Adamska, znajoma Piotra Korzeckiego. Z czasem jej postać skrzyżowała się z Wojciechem Płaską. Po zakończeniu emisji serialu, Kasia grała w: "Nie kłam kochanie", w dwóch częściach "Listów do M.", a gościnnie także w serialu "Niania"

W 2018 roku wyszła za mąż za Piotra Maruszewskiego, z którym doczekała się córki Aleksandry.

Zobacz wideo: Wspomnienie serialu "Magda M." dziesięć lat po zakończeniu emisji:

Zobacz też:

Maffashion pokazała zdjęcie bez grama makijażu: "Świeżo po zmyciu"

Anna Kalczyńska o wakacjach z dziećmi. "Ta podróż na pewno ich do siebie zbliżyła"

Co powinno się znaleźć w damskiej torebce? Pani Gadżet zna odpowiedź

Serial "Magda M." możesz oglądać na player.pl

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości