Gwiazdy

Aktorscy rekordziści. Kto zagrał w największej liczbie filmów?

Gwiazdy


Spotkaliśmy się z aktorami, którzy według zestawienia stworzonego przez Film Polski mogą się poszczycić rekordową liczbą ról. O tym, jak zaczęła się ich przygoda z kinematografią i co wpłynęło na to, że znaleźli się na tak wysokich pozycjach w tym rankingu, rozmawialiśmy z Danielem Olbrychskim, Jerzym Bończakiem i Łukaszem Simlatem. O filmowych statystykach i kobietach w polskim filmie opowiedział nam Łukasz Muszyński - krytyk filmowy.

Zobacz też: Borys Szyc o gali oscarowej: "Zwariowałem, zapomniałem, że mam 40 lat" >>>

Z wybitnymi aktorami, którzy uplasowali się w czołówce zestawienia Filmu Polskiego najbardziej zapracowanych aktorów, spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik. Zobaczcie, które momenty swojej kariery zapadły im najbardziej w pamięć.

Zobacz też: Kamil Nożyński. Z blokowiska do głównej roli w popularnym serialu >>>

Zbigniew Buczkowski - 190 ról. Jak zaczęła się jego kariera filmowa?

Szedłem z Jacqueline Kennedy po kartoflach i jechałem tramwajem. Można powiedzieć, że Zbigniew Buczkowski był bodyguardem Jacqueline Kennedy. Właściwie to się zaczęło od piosenki (Pieski małe dwa). Utorowała mi drogę do kariery.

Sławomir Orzechowski - 181 ról. Jaki jest jego przepis na sukces? Kiedy uznał, że to właśnie aktorstwo jest jego przeznaczeniem?

Wy jesteście pewni tego rankingu? Ktoś to sprawdzał? To wiarygodnie? Wiedziałem, że tego troszeczkę było w moim życiu, ale nie przypuszczałem, że aż tyle. Jak się recytuje wierszyk w przedszkolu i połowa mam płacze to następuje coś, co trudno na początku nazwać, a potem nagle się mówi JA CHCĘ TO ROBIĆ. W szlachetny sposób manipulować ludźmi.

Zobacz też: Na czym polega samorozwój człowieka? Lepiej inwestować w mocne czy słabe strony? >>>

Janusz Chabior - 146 ról. Aktor o unikalnym, charakterystycznym stylu.

Mój Boże jak ten czas szybko leci, gdy się figluje. Na pewno dobrze to policzyłeś? Ja nie czuję się taki stary! Przepis na sukces? Jeżeli by chodziło o upieczenie sernika, to bym go. W aktorstwie te sprawy się troszeczkę komplikują. Trzeba kochać swoją pracę i mieć trochę szczęścia.

Zbigniew Zamachowski - 132 role. Zapracowany Pan Profesor w Akademii Teatralnej, który stawia na jakość.

Pierwszy film zrobiłem w wieku 18 lat. Nie liczyłem filmów, aż do dziś, nie liczę nagród, działam wedle starego porzekadła - rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować. Z tego się po prostu utrzymuję ... i nie narzekam.

Statystyka filmowa - ilość zagranych ról:

  • Leon Niemczyk - 357
  • Zbigniew Buczkowski - 190
  • Sławomir Orzechowski - 181
  • Daniel Olbrychski - 167
  • Janusz Chabior - 146
  • Zbigniew Zamachowski - 132
  • Jerzy Bończak - 116
  • Łukasz Simlat - 124

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości