Akcja #Niebieskim. Katarzyna Puzyńska pomaga rodzinom poległych policjantów

Gwiazdy


Katarzyna Puzyńska, pisarka uwielbiana przez czytelników za kryminalną serię o Lipowie oraz książek non-fiction "Policjanci. Ulica" i "Policjanci. Bez munduru" zorganizowała akcję charytatywną #niebieskim na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. O swoim pomyśle opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.

Katarzyna Puzyńska z wykształcenia jest psychologiem. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Od jakiegoś czasu skupia się jednak na realizowaniu swojej największej pasji - pisaniu.

>>> Zobacz także:

Puzyńska zadebiutowała na rynku wydawniczym książką "Motylek", która rozpoczęła niezwykle poczytną sagę o policjantach z niedużej wsi Lipowo. Seria porównywana jest nawet do kryminałów królowej kryminałów Agathy Christie, czy Camilli Läckberg. Puzyńska jest również autorką książek non-fiction "Policjanci. Ulica" i "Policjanci. Bez munduru". Podczas prac nad tymi ostatnimi Kasia zaczęła poznawać nie tylko tajniki zawodu policjanta, ale i konkretnych ludzi, ich emocje i przeżycia. Wtedy także postanowiła, że połowę dochodu z książek przekaże na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

Akcja #niebieskim

Potem powstał pomysł na zorganizowanie akcji charytatywnej #niebieskim na rzecz rodzin tych funkcjonariuszy, którzy wypełnili słowa roty ślubowania do końca, nawet z narażeniem życia.

Od 1 czerwca do 13 lipca można było licytować przedmioty, które przekazali aktorzy, pisarze, sportowcy i muzycy, a także komendy wojewódzkie Policji z całej Polski. Wśród fantów były między innymi: plakat z podpisem Leszka Lichoty, piłka z autografem Marcina Gortata, grafika Papcio Chmiela przedstawiająca Tytusa w mundurze policjanta, czy płyta z podpisem Dawida Podsiadło. Przedmioty na licytację przekazała również pisarka i jej czytelnicy. Ostatecznie udało się zebrać: 21.542,36 zł

Najdrożej wylicytowaną rzeczą była imienna dedykacja na początku mojej książki, która zostanie wydana za kilka miesięcy (ponad 5 tys zł).

- zdradziła nam pisarka.

O sukcesie akcji #niebieskim Katarzyna Puzyńska pochwaliła się w mediach społecznościowych:

Za mną dzień pełen emocji! Dziś Święto Policji i oficjalnie zakończyliśmy akcję #NIEBIESKIM ??♂️ Udało nam się zebrać 21.542,36 zł! ? Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy nas wsparli - tym, którzy licytowali, tym, którzy przekazali przedmioty na licytację, tym, ktorzy udostępnili informacje o aukcji. Każda pomoc się liczyła, bo jak głosi napis w siedzibie Fundacji - "robi dużo ten, kto robi, co może" ?? Symboliczny czek przekazałam dziś na ręce Pani Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Pani Irenie Zając. Miałam okazję poznać dużą grupę podopiecznych Fundacji i wziąć udział w centralnych obchodach Święta Policji. To był olbrzymi zaszczyt. ? Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu. Ale! Także wszystkim tym, którzy kupili "Policjanci. Ulica" albo "Policjanci. Bez munduru". Bo nabywając, te książki również wspieracie ten cel ?. Połowę mojego dochodu z tych książek przekazuję Fundacji. ?♂️ No i "last but not least", jak to się mówi za oceanem ?(goście z nowojorskiej Policji chyba na mnie wpłynęli ??), chciałabym też złożyć serdeczne życzenia wszystkim Policjantom w tym szczególnym dniu. Bezpiecznej służby! Dziękuję Wam i wielki szacunek dla Was! ?♂️ PS Ja też zostałam obdarowana - dostałam m.in.piękną pamiątkowa statuetkę i... Kolejne radiowozy do mojej kolekcji ? To dopiero była niespodzianka! ? Aha, no i poznałam komisarza Alexa we własnej osobie! ??#puzynska

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje