Gwiazdy

Agnieszka Woźniak-Starak ostrzega przed upałami. "Pijcie dużo wody i pamiętajcie o zwierzakach, nie tylko swoich"

Gwiazdy

Agnieszka Woźniak Starak

Upały od kilku dni w całej Polsce dają się mocno we znaki, nie tylko ludziom. W związku z tym Agnieszka Woźniak-Starak zwróciła się do fanów, aby w czasie wysokich temperatur szczególnie pamiętali o zwierzętach. Dziennikarka opublikowała urocze zdjęcie ze swoimi pupilami. Jak latem schłodzić psa i kota? Oto kilka porad.

Agnieszka Woźniak-Starak ucieka przed upałami

Szalonych upałów wszyscy mamy już chyba serdecznie dość. W takie dni nawadnianie, klimatyzacja i wiatraki ratują nam życie. W znacznie gorszej sytuacji są jednak zwierzęta, które większość czasu spędzają na świeżym powietrzu. Agnieszka Woźniak-Starak zaapelowała więc do fanów, aby zwracali uwagę na czworonogi. Dziennikarka opublikowała w sieci zdjęcie i przyznała, że wraz z załogą psiaków wykonała tylko krótki spacer.

W takie upały każdą wolną chwilę warto wykorzystać na odpoczynek. My daleko dziś nie zaszliśmy, odpuściliśmy spacer po paru krokach. Pijcie dużo wody i pamiętajcie o zwierzakach, nie tylko swoich. Pogoda na pewno nas jeszcze zaskoczy

– dodała prowadząca "Dzień Dobry TVN".

Jak dbać o bezpieczeństwo zwierząt w upały?

Zwierzęta - tak jak i ludzie - powinny się nawadniać. Zatem nie zapominajmy, aby co jakiś czas dolewać do miski świeżą wodę. Po drugie absolutnie nie zostawiajmy zwierząt w samochodach. Nagrzane małe pomieszczenia są dla futrzaków niczym sauna.

Jak jeszcze schłodzić psa? Dla komfortu naszego domowego pupila warto pomyśleć także o strzyżeniu. Ułatwi mu to utratę ciepła.

Rozwiązaniem mogą być maty chłodzące dla psa, które pozwalają komfortowo przetrwać wysokie temperatury. Idealnie sprawdzą się one podczas podróży, szczególnie wtedy, gdy auto nie ma klimatyzacji.

Idealna zabawa na upały. Pracownicy zoo w Denver wiedzą, jak dogodzić niedźwiedziom. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Woda dla pracowników w upały. Czy firma powinna ją zapewnić również osobom pracującym zdalnie?

Uwaga na upały. Wysokie temperatury niemal w całej Polsce

Jak przetrwać upały w nocy? Oto 5 niezawodnych sposobów na schłodzenie

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości