Gwiazdy

Agnieszka Więdłocha o roli w serialu "Receptura". "Mogłabym się cofnąć do tamtego czasu"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Finał serialu „Receptura”
Dzień Dobry TVNFinał serialu „Receptura”

Widzowie TVN będą mieli okazję zobaczyć finałowy odcinek serialu "Receptura". Z tej okazji Agnieszka Więdłocha opowiedziała o pracy na planie, która stała się dla niej niezwykłą podróżą w czasie. - Warszawa była Paryżem wschodu - mówi rozmarzona aktorka.

Agnieszka Więdłocha w "Recepturze"

Agnieszka Więdłocha po 5-letniej przerwie powróciła na mały ekran i to w wydaniu, które dla wielu aktorek i aktorów jest spełnieniem marzeń - w produkcji "Recpetura" wciela się w postać Marii Kilicz, której losy obserwujemy na tle tętniącej życiem Warszawy z lat 30. ubiegłego stulecia.

- To bardzo przyjemne dla aktorki, która nie dość, że przebiera się w przepiękny kostium, to jeszcze ma możliwość wejścia w taką przepięknie zrobioną część Warszawy na lata 30. - mówi aktorka. - To były najprzyjemniejsze zdjęcia, które kręciliśmy na starym mieście. I te auta, i ci statyści, i te wystawy w sklepach. Było to przyjemne i mogłabym się cofnąć do tamtego czasu - stwierdza.

Bohaterka Agnieszki Więdłochy to utalentowana, atrakcyjna i inteligentna kobieta. Podążając za swoimi marzeniami, wyjechała na studia do szkoły Bauhaus Waltera Gropiusa. Po latach wraca do Polski z dyplomem prestiżowej uczelni oraz pięcioletnią córeczką Kazią, żeby w powojennej Warszawie rozpocząć wszystko od nowa.

- Receptura była takim projektem życia - zdradza Agnieszka Więdłocha. - Nie dość, że atmosfera na planie była niesamowita i ekipa była cudowna. Bardzo za nimi tęsknie i bardzo wszystkich pozdrawiam, może się jeszcze spotkamy i na to liczę. Są takie projekty, o których się nie zapomina i "Receptura" na pewno będzie jednym z nich - podkreśliła.

Plany aktorskie Agnieszki Więdłochy

Agnieszka Więdłocha nie poprzestaje na roli w "Recepturze" . Aktorka pracuje na planach kolejnych produkcji – głównie filmowych, ale też nie zapomina o teatrze.

- Z niecierpliwością czekam na premierę "Gierka", skończyłam dwa filmy, w tym tygodniu zaczęłam próby do spektaklu w Garnizonie Sztuki, więc trochę się rzeczywiście dzieje i bardzo się cieszę - wylicza.

Aktorka zdradziła również, czy ogląda filmy ze swoim udziałem.

- Jest coś takiego, że jak oglądam siebie na premierze, to myślę sobie: Boże, jeszcze raz powinnam była to zagrać - przyznaje. - Oglądam to tylko pod kątem, żeby wyłapywać jakieś błędy. Natomiast na planie zdarza mi się dość często, że mówię do reżysera lub operatora: musicie puścić mi to ujęcie, muszę to zobaczyć, żeby coś poprawić. To mi bardzo dużo daje - podsumowuje.

Pełen emocji finałowy odcinek "Receptury" w niedzielę, 10 października o 21.30 w TVN. W serwisie Player.pl można już zobaczyć wszystkie odcinki produkcji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości