Gwiazdy

Agnieszka Wiechnik z nowym singlem"Siła kobiet". Utwór wpasował się w obecną sytuację w Polsce

Gwiazdy

Aktualizacja:

Agnieszka Wiechnik gościła na naszej scenie z energetycznym utworem "Siła kobiet". Tekst piosenki napisała jeszcze przed decyzją Trybunału Konstytucyjnego, ale jak sama przyznała artystka, teraz nabrał on nowego znaczenia.

W całej Polsce odbywają się protesty. Niezależnie od płci, czy wieku Polki i Polacy wyszli na ulice, by walczyć o prawa kobiet. Jeszcze przed decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, Agnieszka Wiechnik napisała utwór "Siła Kobiet". Nie przypuszczała wówczas, że aż tak wpasuję się w obecną sytuację.

Geneza utworu "Siła kobiet"

Piosenka "Siła Kobiet" powstała jakiś czas temu. Nie sądziłam, że wpasuje się w obecną sytuację, gdzie kobiety walczą o swoje prawa i godność... Pisząc tekst, podchodziłam do niego z lekką dawką humoru, w której kobiety dają pstryczka w nos "kochliwym" panom

- wyjaśniła wokalistka na platformie YouTube.

W obecnej sytuacji tekst nabrał jednak nowego znaczenia i przestało mi być do śmiechu! Drogie babeczki, trzymajmy się razem! "Siła kobiet w każdej z nas", siła jest kobietą, kobiety mają moc!

- dodała.

I tak na naszej scenie zaprezentowała energetyczny utwór, którego premiera miała miejsce 26 października na kanale Agnieszki w serwisie YouTube.

Agnieszka Wiechnik - kim jest?

Agnieszka Wiechnik - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która na co dzień mieszka w Lublinie. Obecnie pełni również funkcję wokalnej trenerki Alicji Tracz - naszej reprezentantki na Eurowizji Junior 2020. Wokalistka często pracuje z młodzieżą i dziećmi, a jej podopieczne odnoszą sukcesy. Pod skrzydłami Agnieszki była Julia Kierepka, która wygrała odcinek programu Szansa na Sukces Opole 2021. Piosenkarka nie tylko uczy śpiewać dzieci, sama również nagrywa kawałki. Zresztą przykładem jest "Siła kobiet". Oprócz tego współpracowała z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. Katarzyną Cerekwicką czy Majką Jeżowską.

Posłuchajcie jej najnowszego utworu w naszym materiale wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości