Gwiazdy

Jak dobrze żyć w niespokojnych czasach? Agnieszka Maciąg: "Najgorsze rzeczy prowadziły mnie do najlepszych"

Gwiazdy

Aktualizacja:

12 listopada premierę miała najnowsza książka Agnieszki Maciąg - "Twoja wewnętrza moc. Jak dobrze żyć w niespokojnych czasach?". Autorka opowiedziała nam o tym, dlaczego zdecydowała się na tę publikację i zdradziła, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Nowa książka Agnieszki Maciąg

Kilka miesięcy temu gościła w naszym programie z książkami "Menopauza. Podróż do esencji kobiecości" i "Smak wiecznej młodości". Jak się okazuje, czas pandemii to bardzo intensywny czas w życiu Agnieszki Maciąg. - Byłam zmęczona i myślałam, że zrobię sobie przerwę, po czym wstałam, zrobiłam jogę, medytację - opowiada. Jak przyznała, wtedy usiadła do komputera z nowym pomysłem i energią. Chciała podzielić się z ludźmi przemyśleniami, które przyszły do niej podczas pandemii.

- W czasie tego pierwszego rzutu zdałam sobie sprawę jak ludzie cierpią. Mnóstwo osób do mnie pisało, mnóstwo osób do mnie dzwoniło. I to osób, które wydawać by się mogło mają poukładane życie, że wszystko jest świetne. Nagle okazało się, że nasze poczucie bezpieczeństwa jest zbudowane na ruchomych piaskach. Na świecie, który jest nieprzewidywalny, nieustannie się zmienia

- tłumaczy pisarka.

Wyznała, że nie chciała siedzieć przed klawiaturą komputera i tworzyć kolejnych tekstów. Ale miała pasję i pragnienie, aby swoją wiedzę przekazać dalej. - Nie jestem w stanie opisać tego w poście na blogu, ani w komentarzu na Instagramie. To jest cała wiedza, którą zdobywałam przez czternaście lat, którą pragnę się podzielić. Po prostu wiedziałam, że w listopadzie ta książka będzie potrzebna - dodaje Agnieszka Maciąg.

Agnieszka Maciąg o tym, jak dobrze żyć w niespokojnych czasach

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla nikogo. Sytuacja związana z pandemią, ograniczenia kontaktów międzyludzkich i kolejne negatywne informacje nie wpływają pozytywnie na naszą psychikę. Jak zatem dobrze żyć w niespokojnych czasach?

- To jest świadomość. To jest zmiana perspektywy. Wszystko jest w naszej głowie. Wszyscy o tym wiemy, ale nie każdy rozumie o co chodzi. Każda rzecz, która nas w życiu spotyka może być pozytywna, albo negatywna tylko ze względu na to jak ją odbieramy. Jest taka przypowieść o człowieku, któremu się zdarzały różne rzeczy, które ludzie oceniali jako pechowe, a potem się okazywało, że są szczęśliwe. W moim życiu najgorsze rzeczy prowadziły mnie do najlepszych. To jest kwestia pewnego rodzaju zaufania, spokoju wewnętrznego i poczucia, że świat nie jest po to, żeby nas zniszczyć. Wszechświat nas wspiera

- mówi Agnieszka Maciąg.

Jak tłumaczy, ludziom wydaje się czasami, że osoby znane, które widzimy w telewizji, nie mają problemów. A to są zwykłe osoby, które borykają się z problemami, z lękami. Autorka przyznaje, że sama doświadczyła wielu. - Żadna moja książka nie jest teorią. Mimo, że studiowałam psychologię, każda książka jest praktyką, przerobioną na sercu - wyznaje.

Wiele rzeczy miało wpływ na postrzeganie świata przez Agnieszkę Maciąg. Jak sama mówi, jedna rzecz się nie zmienia.

- Zawsze możemy być dobrym człowiekiem, niezależnie od tego, co się dzieje. Warto

- apeluje.

Zobacz też:

Lęk w czasach pandemii. Jak sobie z nim poradzić?

Ewa Chodakowska o zdrowej relacji z mediami społecznościowymi: "To najlepsze, co mogłam wypracować w czasie kwarantanny"

Rodzice helikopterowi. Kiedy troska o dziecko zmienia się w nadopiekuńczość?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Bartosz Krupa/East News

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości