Gwiazdy

Agnieszka Kaczorowska pokazuje ciało po porodzie i zdradza sekrety diety. "Dla mnie to okropny, narzucony reżim"

Gwiazdy

Agnieszka Kaczorowska będzie miała córeczkę

Agnieszka Kaczorowska rok temu po raz pierwszy została mamą. Właścicielka perfekcyjnego ciała chętnie dzieli się w mediach społecznościowych kulisami codziennego życia i porusza ważne tematy. Niedawno na Instagramie zdradziła sekret szczupłej figury.

Dieta Agnieszki Kaczorowskiej

Agnieszka Kaczorowska w zeszłym roku urodziła pierwsze dziecko. Szczęśliwa mama aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie publikuje zdjęcia z córeczką. Aktorka nie ma także problemu z pokazywaniem swojej sylwetki. Nic dziwnego. Niedawno na Instagramie opublikowała zdjęcie z wakacji, na którym zachwyciła fanów swoim płaskim i umięśnionym brzuchem. Jaki jest sekret zniewalającej sylwetki? Gwiazda zdradziła tajemnicę na Instagramie, pod zdjęciem zamieściła obszerny wpis i podzieliła się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi restrykcyjnych diet.

Dieta. Czyli co ja jem? Pokazałam Wam, jak się zmieniałam na przestrzeni lat, pisałam o tym, jak ważnym czynnikiem są emocje, a także o tym, że ocena innych nie powinna mieć żadnego znaczenia. Pokazałam Wam, że nie tylko dieta i ćwiczenia... ale poruszę dziś temat tej nieszczęsnej 'diety'. Mnie się to słowo bardzo źle kojarzy, gdyż byłam w swoim życiu na tylu różnych dietach, że na samą myśl mnie wzdryga

- napisała Agnieszka.

Doświadczenia i eksperymenty z różnymi dietami zmęczyły Agnieszkę. Jak przyznała, całe liczenie kalorii, planowanie, koncentrowanie się na każdym posiłku jest nie tylko czasochłonne, ale także negatywnie wpływa na samopoczucie. Ciągłe odmawianie sobie wszystkiego lub jedzenie na siłę, bo wybiła wyznaczona godzina, było dla aktorki uciążliwe.

Dla mnie to okropny, narzucony reżim i głowa, która 24 godziny na dobę koncentruje się na jedzeniu. Planowanie, liczenie i ciągle ocenianie swojego postępowania uważam, że nie wpływa pod żadnym względem pozytywnie na nasze samopoczucie

– powiedziała.

Sposób Agnieszki Kaczorowskiej na zdrowe zrzucanie kilogramów

Agnieszka podkreśliła istotę indywidualnie wypracowanych nawyków żywieniowych. Aktorka zwróciła uwagę na fakt, że nie każdemu służą modne diety, których całe mnóstwo znajdziemy w sieci. Gluten czy laktoza, o których przez ostatnie lata dużo się mówi, mogą być przyczyną niestrawności, nie oznacza to jednak, że wszyscy mamy rezygnować z jedzenia nabiału czy pieczywa. Najważniejsze jest zatem zdrowe podejście, wolność wyboru i obserwacja naszego organizmu.

Uważam, że trzeba siebie obserwować i metodą prób i błędów dojść do tego, co jeść, aby świetnie się czuć, mieć energię, być zdrowym i jeszcze do tego dobrze wyglądać. Przede wszystkim trzeba dać sobie wolność. Wolność i przestrzeń na to, że czasem mam prawo zjeść coś słodkiego, kalorycznego czy mniej zdrowego. Nie muszę trzymać się też planu, który ktoś dla mnie ułożył... jak ja wiele miałam takich planów! Super, bo zdobywałam wiedzę na temat wartości odżywczych, na temat tego, co organizm człowieka potrzebuje, aby dobrze funkcjonować, zbierałam wiedzę. Ale to okropne uczucie 'walczyć ze sobą'

Agnieszka na koniec zdradziła, że choć korzystała z rad dietetyków, teraz ma tego dojść. Obecnie sama wybiera posiłki i produkty, które jej służą. Aktorka nauczyła się słuchać swojego organizmu, który najlepiej wie, czego potrzebuje w danym momencie.

Obserwacja. To słowo klucz, bo jeśli chcesz znaleźć w tym swoją drogę, to poza zdobywaniem informacji potrzebujesz jeszcze czasu, aby poobserwować siebie i swoje ciało. Daję sobie czas na posiłek . Od małego jadłam w biegu

- podsumowała.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dieta. Czyli co ja jem? _________ Przyszły do nas deszczowe dni, więc ja wracam myślami do greckiego słońca☀️ I kontynuuję dla Was cykl postów dotyczących mojej sylwetki. Pokazałam Wam jak się zmieniałam na przestrzeni lat, pisałam o tym jak ważnym czynnikiem są emocje, a także o tym, że ocena innych nie powinna mieć żadnego znaczenia. Pokazałam Wam, że nie tylko dieta i ćwiczenia... ale poruszę dziś temat tej nieszczęsnej „diety”. Mnie się to słowo bardzo źle kojarzy, gdyż byłam w swoim życiu na tylu różnych dietach, że na samą myśl mnie wzdryga. Dla mnie to okropny, narzucony reżim i głowa, która 24 godziny na dobę koncentruje się na jedzeniu. Planowanie, liczenie i ciągle ocenianie swojego postępowania uważam, że nie wpływa pod żadnym względem pozytywnie na nasze samopoczucie. Nie sądzę też, aby jakakolwiek dieta była dla wszystkich. Każdy z nas jest innym człowiekiem pod każdym względem, to dlaczego niby na każdego ma pozytywnie zadziałać niejedzenie glutenu, nabiału czy mięsa?! Uważam, że trzeba siebie obserwować i metodą prób i błędów dojść do tego co jeść, aby świetnie się czuć, mieć energię, być zdrowym i jeszcze do tego dobrze wyglądać. Przede wszystkim trzeba dać sobie wolność. Wolność i przestrzeń na to, że czasem mam prawo zjeść coś słodkiego, kalorycznego czy mniej zdrowego. Nie muszę trzymać się też planu, który ktoś dla mnie ułożył... jak ja wiele mialam takich planow! ? Super, bo zdobywałam wiedzę na temat wartości odżywczych, na temat tego co organizm człowieka potrzebuje, aby dobrze funkcjonować, zbierałam wiedzę. Ale to okropne uczucie „walczyć ze sobą”. Dla przykładu na kolację mam ochotę na pyszny makaron, ale „przecież wieczorem już żadnych węgli” albo rano nie jestem głodna, a siedzę i zmuszam się do jedzenia, „bo to najważniejszy posiłek dnia”. A może ja akurat dziś potrzebuję 1-2 h aby „dojrzeć” do tego śniadania i w spokoju, ze smakiem i radością zjeść je nieco później?? OBSERWACJA. To słowo klucz, bo jeśli chcesz znaleźć w tym swoją drogę to poza zdobywaniem informacji potrzebujesz jeszcze czasu, aby poobserwować siebie i swoje ciało. DAJĘ SOBIE CZAS NA POSIŁEK. Od małego jadłam w biegu. ???????? Ciąg dalszy w komentarzu.

Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)

Zobacz także:

Zasiłek chorobowy na kwarantannie. Jak otrzymać świadczenie?

Przepisy z gruszkami od finalistki MasterChefa. Sałatka, makaron, kotleciki i "pijane" desery

Życie Andrzeja Zauchy w jednej chwili legło w gruzach. Jakie sekrety skrywał geniusz polskiej estrady?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości