Gwiazdy

Agnieszka Holland i jej "Szarlatan" z nagrodami w Czechach. "Reżyser jest tak dobry jak ludzie, z którymi pracuje"

Gwiazdy

Michal Wargin/East News

Agnieszka Holland za "Szarlatana" otrzymała Czeskiego Lwa w kategorii "najlepszy reżyser". Nasi południowi sąsiedzi uznali jej dzieło za najlepszy film roku. Obraz będący czeskim kandydatem do Oscara nagrodzono też w trzech innych kategoriach.

Agnieszka Holland nagrodzona w Czechach

Czeska Akademia Filmowa i Telewizyjna (CFTA) przyznała nagrody za najważniejsze dokonania ubiegłego roku. W kategorii Najlepsza reżyseria statuetkę otrzymała Agnieszka Holland za swój film "Szarlatan". Nagrodę w jej imieniu odebrał scenarzysta Marek Epstein.

Polska reżyserka w zaprezentowanym nagraniu podziękowała czeskim akademikom, a także producentom i współtwórcom filmu.

Reżyser jest tak dobry jak ludzie, z którymi pracuje. Przede wszystkim dziękuję aktorom, bo to oni są sercem tego filmu. Dziękuję wam i mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w ciemnych salach, a publiczność będzie nas oglądać – powiedziała Agnieszka Holland.

"Szarlatan" najlepszym czeskim filmem

Najnowsze dzieło Agnieszki Holland uznano w Czechach za najlepszy film roku. "Szarlatan" dostał nagrody za n ajlepszy dźwięk i najlepsze zdjęcia , a grającego w nim Ivana Trojana uznano za najlepszego aktora.

Przypomnijmy, że CFTA wybrała "Szarlatana", by reprezentował Czechy w oscarowym konkursie na najlepszy film nieanglojęzyczny. Produkcja Agnieszki Holland opowiada historię zielarza i uzdrowiciela Jana Mikolaszka.

Czeskie Lwy - nagroda

Czeskie Lwy to prestiżowe nagrody przyznawane co roku przez Czeską Akademię Filmową i Telewizyjną (CFTA). W 2021 po raz pierwszy wręczono nagrody za najlepszy film animowany i najlepszy film krótkometrażowy.

Zobacz także: Międzynarodowy sukces Agnieszki Holland. Przewodnicząca Europejskiej Akademii Filmowej o europejskich Oscarach

Zobacz też:

Głośny wywiad Oprah Winfrey z Meghan i księciem Harrym na antenie TVN24

Czy będzie podwyżka 500 plus? Wiceminister rodziny mówi o waloryzacji świadczenia

Planujesz wieczór z filmami lub muzyką? Zadbaj o dźwięk o najwyższej jakości

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości