Gwiazdy

Agnieszka Dygant pokazała zdjęcie z kolegami ze szkoły filmowej. Kogo z nich możemy oglądać na ekranach?

Gwiazdy

Jakub Kamiński/East News

Na profilu Agnieszki Dygant na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym widać grupę dobrze bawiących się osób. To znajomi ze szkoły filmowej, którzy spotkali się po latach. Kto oprócz Agnieszki Dygant znalazł się wśród nich?

Agnieszka Dygant z kolegami ze studiów

Znana m.in. z seriali "Niania" i "Prawo Agaty" Agnieszka Dygant powróciła wspomnieniami do przeszłości. Pomogło jej w tym zdjęcie, które aktorka znalazła w swoim telefonie.

- Pogoda idealna na robienie porządków w telefonie i takie znalezisko. My! Nasz rok. Absolwenci Łódzkiej Filmówki po 20 latach – napisała pod fotografią.

Jak się okazuje, razem z Agnieszką Dygant, na PWSFTviT w Łodzi studiowali także inni znani nam wszystkim aktorzy. Na fotografii widzimy m.in. Roberta Kudelskiego, czyli Michała Brzozowskiego z "Na Wspólnej", Aleksandrę Nieśpielak, która zagrała m.in. w serialach "Twarzą w twarz" oraz "Klub szalonych dziewic", a także Bartłomieja Świderskiego, znanego m.in. z "Kryminalnych", "Magdy M." i "Drugiej szansy".

Zdjęcie zostało zrobione w 2008 roku, kiedy wszyscy obecni na nim aktorzy świętowali 20-lecie ukończenia szkoły filmowej.

Agnieszka Dygant – kariera

Jako aktorka Agnieszka Dygant zadebiutowała jeszcze przed ukończeniem szkoły filmowej. W 1997 roku po raz pierwszy wystąpiła na deskach teatru. Rok później otrzymała nagrodę wojewody łódzkiego za rolę Julii w przedstawieniu "Letnicy" na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz zdobyła drugą nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wykonując z zespołem Macieja Pawłowskiego piosenkę Agnieszki Osieckiej "Sing-Sing".

W 2000 zagrała w nagrodzonym Fryderykiem teledysku zespołu Myslovitz "Dla ciebie". Kariera Agnieszki Dygant na dobre rozwinęła się kiedy w 2005 roku zagrała główną rolę w serialu "Niania" TVN. Później wystąpiła też w uwielbianym przez widzów TVN "Prawie Agaty", a także w kolejnych częściach świątecznego hitu filmowego, "Listy do M.".

Zobacz wideo: Agnieszka Dygant o współpracy z Angie Cepedą na planie "Kobiet mafii 2": Jest ufna, nie miała poczucia, że ktoś chce ją oszukać

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości