Gwiazdy

Nowa książka Agnieszki Chylińskiej. "Mimo wszystko napisałam ją ku pokrzepieniu serc"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Agnieszka Chylińska wydała szóstą książkę. To już druga lektura Agnieszki w tym roku, poprzednia „ZEZIA, MIŁOŚĆ I BUNT NA STATKU” miała premierę w dniu matki, 26 maja. O czym opowiada najnowsza część przygód o rodzeństwie: Zezi, Gilerze i Oczaku? Agnieszkę Chylińską gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

Gwiazda estrady i autorka literatury dziecięcej

Agnieszka Chylińska to artystka wszechstronna. Wokalistka z 10 płytami na koncie świętuje w tym roku 25-lecie swojej pracy artystycznej. Agnieszka to także osobowość telewizyjna i autorka literatury dziecięcej. Jej cykl powieści cieszy się ogromną popularnością. Książka Zezia i Giler sprzedała się w nakładzie ponad 100 000 egz. zdobywając nagrodę Bestseller Empiku za najlepiej sprzedającą się książkę dziecięcą. Piosenkarka łącznie sprzedała ponad 500 tys. egzemplarzy swoich książek („Zezia i Giler”, „Zezia, Giler i Oczak”, „Zezia i wszystkie problemy świata”, „Zezia, miłość i bunt na statku” oraz „Labirynt Lukrecji”).

Najnowszą lekturą Chylińskiej dla najmłodszych jest książka „Giler, trampolina i reszta świata”.

Nowa książka Agnieszki Chylińskiej może mocno zaskoczyć. To nie jest tylko kolejna część opowieści o Zezi i Gilerze. To lektura dla tych, którym nie jest obojętny los dzieci innych niż wszystkie... Autorka jak zawsze szczerze i bezpośrednio opisuje losy Gilera, dziecka wyjątkowego.

Jest to historia bardzo mi bliska. Bardzo długo się zbierałam do tego, żeby ją napisać, żeby była taka jakie jest życie. To historia o chłopcu wyjątkowym, który jest niepełnosprawny, z którym trzeba sobie poradzić i zaprosić do swojego domu na nowo. Trzeba się z nim oswoić. On ma dwoje rodzeństwa, które jest bardzo dzielne, oni muszą nauczyć się kochać brata na nowo. Mimo wszystko mam nadzieję, że napisałam książkę ku pokrzepieniu. Napisałam książkę po to, by człowiek znalazł w sobie taką godność i pokorę.

-zdradziła Agnieszka w studiu Dzień dobry TVN.

Zobacz też:

Pozostałe wiadomości