Gwiazdy

Pierwsza modelka plus size w polskim "Top Model". Kim jest Agata Wiśniewska?

Gwiazdy


Agata Wiśniewska to pierwsza modelka plus-size, która pojawiła się w polskiej edycji "Top Model". Mimo że Marcin Tyszka nie od razu był przekonany, walczyli o nią pozostali jurorzy. Ostatecznie udało jej się przejść do kolejnego etapu - boot campu. O emocjach temu towarzyszących Agata opowiedziała w naszym programie.

Modelka plus size w "Top Model"

Agata Wiśniewska pochodzi z Susza, ma 26 lat i od dwóch lat pracuje w modelingu. Zaczęła od sesji w sukniach ślubnych, potem jej kariera wywindowała. Modeling był dla niej świetną ucieczką do lepszego świata. To było coś, co zaczęło ją pozytywnie napędzać. Przeszła depresję, była wtedy po ciężkim rozstaniu. Jak wspomina, wówczas nie akceptowała siebie.

Zgłoszenie do "Top Model" było bardzo odważną decyzją. Nie obyło się zresztą bez starć wśród jurorów.

Szłam nastawiona, że odeślą mnie z kwitkiem wszyscy. Nie spodziewałam się takiego ciepłego przyjęcia przez resztę

- wspominała swoją wizytę w "Top Model".

Ogłoszenie o nowej edycji modelingowego show zobaczyła na Facebooku. Gdy zorientowała się, że w regulaminie nie ma informacji o wymaganych wymiarach, postanowiła się zgłosić.

Spontanicznie wysłałam filmik, który był prezentacją sylwetki i tak naprawdę niczego więcej się nie spodziewałam, a potem zadzwonił telefon

- wyznała Agata Wiśniewska.

Nie ukrywała, że przyjście do programu ją stresowało. Otuchy dodało jej wsparcie przyjaciółki.

Agata Wiśniewska - modelka plus size

Udział modelek plus size w zagranicznych edycjach "Top Model" nie wzbudza aż tak dużych sensacji jak w Polsce. 10. sezon "America’s Next Top Model" w 2008 roku zwyciężyła Whitney Thompson, która w czasie finału ważyła ponad 85 kilogramów.

Agata chce zmieniać świadomość Polek, pokazywać, że można być fajną babką bez względu na rozmiar. Wiele wskazuje na to, że jej się to uda. Po emisji odcinka, w którym brała udział, zainteresowanie wokół niej bardzo wzrosło. Jak czuje się w związku z tą nagłą popularnością?

Nie wiem, co się dzieje. Wciąż dostaję jakieś linki i screeny

- przyznała modelka w Dzień Dobry TVN.

Jak zaznaczyła, we wszystkim pomaga jej ogromne wsparcie bliskich. Agata ma niesamowitą charyzmę, dlatego liczymy, że uda jej się zrealizować swoje ambitne plany - zarówno zawodowe, jak i te dotyczące postrzegania modelek plus size w świecie mody.

Zobacz także:

Maffashion o prywatności, sławie i dziecku. Ile przytyła w ciąży? "Nigdy w życiu tyle nie ważyłam"

Marek Czerwiński – nauczyciel bohater. „Swoim czynem pokazał, jak należy postępować”

Krzysztof Gajewski pływał 48 godzin bez przerwy: "Proces myślenia się wyłącza"

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości