Gwiazdy

Agata Turkot o swoich pasjach: "Aktorstwo daje mi poczucie sensu"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Kinga Burzyńska
Światła na… Agatę Turkot

Agata Turkot dała się poznać szerszej publiczności dzięki ciekawym projektom telewizyjnym. Tegoroczny debiut na wielkim ekranie wzbogacił imponującą listę jej sukcesów. W rozmowie z Kingą Burzyńską utalentowana aktorka opowiedziała o początkach swojej kariery, wróciła też pamięcią do czasów, kiedy jej największą pasją pozostawała jazda konna.

Agata Turkot o aktorstwie

W 2019 roku Agata Turkot zaskarbiła sobie sympatię widzów dzięki roli w serialu "Motyw". Utalentowana aktorka niedawno zadebiutowała też na wielkim ekranie, wcielając się w postać Lei w "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego. Co ciekawe, artystka nie stroni również od innych, równie interesujących projektów. Swoim głosem niejednokrotnie zachwyciła już pasjonatów audiobooków i słuchowisk.

- Aktorstwo daje mi poczucie sensu - wyznała 28-latka w szczerej rozmowie z Kingą Burzyńską. Podkreśliła też, że zamiłowanie do gry towarzyszy jej już od najmłodszych lat, kiedy to brała udział w przedszkolnych przedstawieniach.

Pierwsza praca aktorki miała związek z nieoczekiwaną propozycją Krzysztofa Czeczota. Realizacja projektu przebiegła na tyle pomyślnie, że Agata Turkot do dziś pozostaje w stałym kontakcie z cenionym aktorem, producentem i reżyserem.

- Agata się bardzo wyróżniała. Taką otwartością, dojrzałością, odwagą - ocenił Krzysztof Czeczot.

Agata Turkot o swoich pasjach

Agata Turkot pochodzi z Warszawy, jednak po maturze postanowiła wyjechać z rodzinnego miasta po to, by realizować marzenia. Wyprowadzka ze stolicy wiązała się z porzuceniem jednej z największych pasji, czyli jazdy konnej.

- Właściwie całe swoje życie spędzałam w stajni, ale potem zdecydowałam, że chcę być aktorką i dostałam się na studia do Łodzi, więc nie było szansy, żeby to pogodzić - przyznała aktorka.

Warto podkreślić, że Agata Turkot interesowała się jazdą konną już od najmłodszych lat, a swoją przygodę z tą wyjątkową dyscypliną rozpoczęła jako trzyletnia dziewczynka dosiadająca kucyki. Potem trenowała ujeżdżenie, kilka razy brała też udział w zawodach jeździeckich. Dzisiaj aktorka czuje wielki sentyment do tego sportu. Marzy o tym, by dostać angaż w filmie kostiumowym, w którym mogłaby wykorzystać swoje umiejętności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości