Gwiazdy

Agata Turkot o swoich pasjach: "Aktorstwo daje mi poczucie sensu"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Kinga Burzyńska
Światła na… Agatę Turkot
Dzień Dobry TVNŚwiatła na… Agatę Turkot

Agata Turkot dała się poznać szerszej publiczności dzięki ciekawym projektom telewizyjnym. Tegoroczny debiut na wielkim ekranie wzbogacił imponującą listę jej sukcesów. W rozmowie z Kingą Burzyńską utalentowana aktorka opowiedziała o początkach swojej kariery, wróciła też pamięcią do czasów, kiedy jej największą pasją pozostawała jazda konna.

Agata Turkot o aktorstwie

W 2019 roku Agata Turkot zaskarbiła sobie sympatię widzów dzięki roli w serialu "Motyw". Utalentowana aktorka niedawno zadebiutowała też na wielkim ekranie, wcielając się w postać Lei w "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego. Co ciekawe, artystka nie stroni również od innych, równie interesujących projektów. Swoim głosem niejednokrotnie zachwyciła już pasjonatów audiobooków i słuchowisk.

- Aktorstwo daje mi poczucie sensu - wyznała 28-latka w szczerej rozmowie z Kingą Burzyńską. Podkreśliła też, że zamiłowanie do gry towarzyszy jej już od najmłodszych lat, kiedy to brała udział w przedszkolnych przedstawieniach.

Pierwsza praca aktorki miała związek z nieoczekiwaną propozycją Krzysztofa Czeczota. Realizacja projektu przebiegła na tyle pomyślnie, że Agata Turkot do dziś pozostaje w stałym kontakcie z cenionym aktorem, producentem i reżyserem.

- Agata się bardzo wyróżniała. Taką otwartością, dojrzałością, odwagą - ocenił Krzysztof Czeczot.

Agata Turkot o swoich pasjach

Agata Turkot pochodzi z Warszawy, jednak po maturze postanowiła wyjechać z rodzinnego miasta po to, by realizować marzenia. Wyprowadzka ze stolicy wiązała się z porzuceniem jednej z największych pasji, czyli jazdy konnej.

- Właściwie całe swoje życie spędzałam w stajni, ale potem zdecydowałam, że chcę być aktorką i dostałam się na studia do Łodzi, więc nie było szansy, żeby to pogodzić - przyznała aktorka.

Warto podkreślić, że Agata Turkot interesowała się jazdą konną już od najmłodszych lat, a swoją przygodę z tą wyjątkową dyscypliną rozpoczęła jako trzyletnia dziewczynka dosiadająca kucyki. Potem trenowała ujeżdżenie, kilka razy brała też udział w zawodach jeździeckich. Dzisiaj aktorka czuje wielki sentyment do tego sportu. Marzy o tym, by dostać angaż w filmie kostiumowym, w którym mogłaby wykorzystać swoje umiejętności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości