Gwiazdy

Agata Buzek wspomina ciężką walkę z nowotworem. "Mama i tata nie karmili mnie lękiem"

Gwiazdy

Agata Buzek w wieku 8 lat usłyszała diagnozę. Wykryto u niej ziarnicę, czyli chorobę nowotworową węzłów chłonnych. Kilkulatka wraz z rodzicami rozpoczęła walkę. O tym trudnym doświadczeniu aktorka opowiedziała w jednym z ostatnich wywiadów.

Agata Buzek, córka byłego premiera Jerzego Buzka oraz działaczki samorządowej Ludgardy Buzek ma za sobą trudne doświadczenia. Gdy w wieku 8 lat usłyszała, że ma nowotwór, jej dziecięcy świat wywrócił się do góry nogami. Przez kolejne 4 lata walczyła o zdrowie u boku wspierających rodziców. O tym wszystkim opowiedziała w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego", którego fragmenty przytoczył w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Agata Buzek o walce z nowotworem

- O tych zmaganiach powiedziała, czego ją nauczyły. W tym wywiadzie tłumaczy, że potrafi rozdzielić emocje na te, które przyniosą jej coś dobrego i te, które na pewno przyniosą coś złego. Dziennikarka dopytała ją, czy to choroba nauczyła ją strzec tej granicy - oznajmił Mateusz Hładki i przeczytał odpowiedź Agaty Buzek:

- Nie rozbieram na czynniki pierwsze, ale mam jeden bardzo konkretny wniosek, który dziś mogę wyciągnąć z tamtego czasu, a minęło przecież 30 lat. Sprowadza się on do nieskończonej ilości nadziei, wiary i miłości ze strony rodziców. W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność - rozpoczęła aktorka.

- Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać się na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam - dodała.

Agata Buzek - kariera aktorska

Obecnie po chorobie nie ma ani śladu, a przez lata Agata Buzek prężnie rozwijała swoją karierę. Na swoim koncie ma liczne role. Za grę "Rewersie" otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodę Publiczności im. Zbyszka Cybulskiego. Z kolei w 2010 roku otrzymała wyróżnienie za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą Orły 2010. Buzek z powodzeniem gra również w teatrze i bierze udział w sesjach jako modelka.

Zobacz też:

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga zdradzają kulisy współpracy. "Od początku na nic się nie umawiamy"

Joanna Jabłczyńska na uroczym nagraniu z dzieciństwa. "Nie wiem, co lepsze w tym filmie - moja fryzura czy dykcja"

Morsuje od 60 lat: "Zanim stało się to modne, ludzie myśleli, że mam coś z głową"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości