Gwiazdy

Adrianna Biedrzyńska wspomniała zmarłego kolegę. "Zawsze byłam dla Romka Andzią..."

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Tomasz Urbanek/East News Adrianna Biedrzyńska

Adrianna Biedrzyńska nie kryje tęsknoty za Romanem Wilhelmim. Artysta zmarł 30 lat temu, ale nigdy nie przestał zajmować ważnego miejsca w sercu aktorki. W jej mediach społecznościowych znajdziemy poruszający wpis pełen wspomnień. - Był moim Wielkim Nauczycielem. Potem nasza wspólna przygoda w niemieckim serialu... Wielki aktor, mój Guru... Cudowny Człowiek - czytamy we wpisie.

Adrianna Biedrzyńska - kariera

Adrianna Biedrzyńska okres największej popularności przeżywała w latach 80., tuż po ukończeniu studiów aktorskich. Często pojawiała się na deskach teatru i na srebrnym ekranie. Grała m.in. w filmach "Dekalog IV", "Kornblumenblau" czy "300 mil do nieba".

Już wkrótce widzowie TVN w kontynuacji popularnego serialu "Kontrola" zobaczą nie tylko Adriannę Biedrzyńską (matka Pauliny), ale także jej córkę Michalinę Robakiewicz (Paulina). 27-latka swoją aktorską karierę zaczęła bardzo wcześnie, bo w wieku zaledwie 3 lat. W 2003 roku dołączyła do obsady "Na Wspólnej", gdzie wciela się w postać studentki Sandry.

Dorota Gardias zachorowała na nowotwór piersi. Jak powiedziała o tym córce?
Dorota Gardias zachorowała na nowotwór piersi. Jak powiedziała o tym córce?
Dzień Dobry TVN Online

Adrianna Biedrzyńska wspomina Romana Wilhelmiego

Aktorka jest aktywna nie tylko na scenie, ale także w sieci. Na swoim profilu na Instagramie wspomniała aktora Romana Wilhelmiego. Artysta zapisał się w historii polskiego kina - stworzył wybitne kreacje w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Alternatywach 4", "Czterech pancernych i psie", "Ćmie", "Zaklętych rewirach czy Dziejach grzechu". Zmarł 3 listopada 1991 roku. 

- Dzisiaj 30. rocznica śmierci Romka Wilhelmiego. Genialnego aktora, kochanego kolegi, mojego przyjaciela... To u boku Romka stawiałam pierwsze kroki na scenie Teatru Nowego w Warszawie jako Małgorzata z Faustem, którego Romek zagrał niepowtarzalnie, genialnie. Był moim Wielkim Nauczycielem. Potem nasza wspólna przygoda w niemieckim serialu... Wielki aktor, mój Guru... Cudowny Człowiek. Och ile wspomnień, przygód, anegdot... Chociaż to pozostało... Zawsze byłam dla Romka Andzią... - czytamy we wpisie.

Adrianna Biedrzyńska miała guza mózgu

Adrianna Biedrzyńska ma za sobą wyjątkowo trudne chwile. 7 lat temu zdiagnozowano u niej guza mózgu. Artystka wyznała nawet, że zachorowała trochę na własne życzenie. - Jestem przykładem osoby, która na własne życzenie, stresem i depresją wygenerowała ten straszny gen - napisała w mediach społecznościowych.

Lekarze początkowo dawali jej maksymalnie trzy miesiące życia. Ich przypuszczenia na szczęście okazały się nieprawdziwe i aktorka zdołała pokonać chorobę.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości